Ceny polis mieszkaniowych w Olecku są bardzo zróżnicowane. Przy ustalaniu wysokości składki towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę rozmaite czynniki i na ich podstawie, zgodnie z własnymi kryteriami, szacują ryzyko. Warto o tym pamiętać, zgłaszając do ubezpieczenia dom.

Cena polisy a zakres ochrony

Zakres ochrony to jeden z głównych czynników decydujących o cenie ubezpieczenia domu. Olecko ma pod tym względem na tyle rozbudowaną ofertę, że każdy znajdzie wariant skrojony na miarę indywidualnych potrzeb. Najmniej kosztują polisy podstawowe chroniące mury i czasami elementy stałe przed rozmaitymi zdarzeniami losowymi w ramach tzw. pakietu ogniowego. Agentka ubezpieczeniowa Małgorzata Nagolska prowadząca w Olecku biuro PZU przypomina jednak, że nie gwarantują one solidnej ochrony, ponieważ są z niej wykluczeni lokatorzy oraz wyposażenie domu. Dodatkowe umowy do polisy podstawowej zwiększają koszt ubezpieczenia, ale też czynią je skuteczniejszym. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu 502861795 lub wysyłając wiadomość na adres mnagolska@agentpzu.pl.

Sumy ubezpieczenia – jak wpływają na cenę polisy?

Sumy ubezpieczenia ustalane są oddzielnie dla murów, elementów stałych, ruchomości oraz OC w życiu prywatnym. Wyznaczają maksymalną granicę finansowej odpowiedzialności ubezpieczyciela za szkodę. Im wyższe, tym wyższa składka, ale nie wolno zapomnieć o pewnej istotnej kwestii. Wartość mienia zgłaszanego do ubezpieczenia zawsze powinna odpowiadać jego realnej wartości. W przeciwnym razie ubezpieczony ponosi straty, np. przy zaniżonej wartości mienia odszkodowanie jest niższe i nie pokrywa w całości kosztów likwidacji szkody.

Parametry domu też mają znaczenie!

Wartość, lokalizacja oraz powierzchnia użytkowa domu to także ważne czynniki, które przekładają się na cenę polisy mieszkaniowej. Dla towarzystw ubezpieczeniowych cenne są informacje dotyczące m.in. roku budowy, rodzaju konstrukcji (palna lub niepalna), ukształtowania terenu etc. Liczy się również to, w jakiej dokładnie okolicy znajduje się dom i czy na jego terenie jest prowadzona działalność gospodarcza.

Cena polisy – o czym jeszcze pamiętać?

Przy obliczaniu wysokości składki firmy ubezpieczeniowe uwzględniają nie tylko powyższe przesłanki. Niemałe znaczenie w omawianym kontekście mają też m.in. liczba i wiek lokatorów oraz historia szkód. Ocena ryzyka ubezpieczeniowego jest dość skomplikowanym procesem, ale to nie oznacza, że za ubezpieczenie domu trzeba przepłacać – wystarczy porównać jak najwięcej ofert pod kątem ceny i zawartości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj