Wielu polskim kierowcom korzystanie z usług wypożyczalni samochodów kojarzy się z niebotycznymi cenami za dobę najmu oraz koniecznością wpłacenia bardzo wysokiej kaucji, zanim będzie można wyjechać wynajętym pojazdem w podróż. Tymczasem warunki najmu są zdecydowanie prostsze i bardziej przystępne dla naszych kieszeni.

Jakie wymogi trzeba spełnić, by wynająć samochód z wypożyczalni?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż każda wypożyczalnia ma inny regulamin, którym kieruje się podczas podpisywanie umowy najmu. Inne warunki może stawiać przed nami wypożyczalnia samochodów w Łodzi, a inne taka w Krakowie. W niektórych firmach osoby, które posiadają prawo jazdy od niedawna, mogą mieć problem z wynajęciem samochodu lub zostaną poproszone o uiszczenie większej kaucji, chociaż nie wszystkie wypożyczalnie jej wymagają. Więcej informacji na ten temat można uzyskać dzięki lekturze artykułu pt.: „Czy możliwe jest wynajęcie samochodu bez kaucji?”. By podpisać umowę, wystarczy wybrać konkretny model samochodu, następnie przygotować prawo jazdy i drugi dokument tożsamości ze zdjęciem, czyli dowód osobisty lub paszport, a ponadto podpisać dokumenty. Teraz można ruszać w drogę.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Jeśli już wybraliśmy konkretny samochód, którym chcemy się poruszać, powinniśmy przed podpisaniem umowy dokładnie go obejrzeć w towarzystwie pracownika wypożyczalni, który wszelkie usterki i mankamenty zapisze w protokole najmu. Jest to niezbędne, gdyż w przeciwnym wypadku możemy zostać posądzeni o dokonanie tych zniszczeń i obciążeni kosztami naprawy. Ponadto auto powinno być czyste w środku i na zewnątrz oraz zatankowane pod korek. W takim samym stanie musimy zwrócić samochód w dniu zakończenia umowy wynajmu. Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest tzw. limit kilometrów, które niektóre firmy ustanawiają. Jeśli go przekroczymy, również zostaniemy obciążeni dodatkowymi kosztami.

Jeśli zwrócimy uwagę na tych kilka szczegółów, z pewnością będziemy zadowoleni z możliwości poruszania się komfortowym samochodem po polskich drogach, np. podczas wakacyjnego wyjazdu z rodziną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj