Profesjonalny manicure to efekt nie tylko doświadczenia stylistki oraz dobrej jakości lakierów, lecz także specjalistycznego sprzętu – m.in. frezarki kosmetycznej. Do czego służy, jak działa, jak wybrać odpowiedni model? Wszystko, co powinnaś wiedzieć, znajdziesz poniżej.

Jednym z kluczowych narzędzi przydatnych podczas wykonywania zabiegu manicure jest frezarka do paznokci. Obejmuje ona komplet wierteł, dzięki którym nadanie płytce wybranego kształtu staje się znacznie prostsze. Dzięki niej odpowiednio zadbasz o paznokcie dłoni oraz stóp, a także o skórki. Jak działa frezarka i jak wybrać odpowiedni model do swoich potrzeb?

Frezarka kosmetyczna – co to jest?

Frezarka do paznokci to niezwykle przydatne narzędzie podczas wykonywania zabiegów manicure i pedicure w salonach kosmetycznych, ale są też modele idealne do zastosowań domowych. Służy przede wszystkim do nadania pożądanej długości, szerokości i kształtu (migdałków, owalnego, kwadratowego, prostokątnego itd.) płytce paznokciowej. Niezwykle popularne są też frezarki do stóp, zwłaszcza w sezonie letnim.

Szerokie zastosowanie frezarki

Frezarka ma jednak znacznie szersze zastosowanie – przede wszystkim ułatwia przeprowadzenie zabiegu manicure i pedicure, ale też służy między innymi do zdjęcia poprzedniej hybrydy. Jest ona niezbędna w przypadku paznokci o grubej płytce, rozdwajających się, kruchych itd.

Dobrym wyborem będzie też użycie frezarki do skórek, gdyż jest to skuteczna metoda, aby perfekcyjnie je usunąć bez użycia cążek. Trzeba jednak pamiętać, aby używać frezarki z wyczuciem i delikatnie – warto nabrać nieco wprawy.

Frezy – różne funkcje

Końcówki do frezarki przypominają wkłady do długopisu i mają różne kształty, zależnie od funkcji, jaką pełnią. Są produkowane z tworzywa ściernego, dzięki czemu wspaniale opiłowują paznokcie u dłoni i stóp oraz pozwalają usunąć skórki albo po prostu je odsunąć. Odpowiednie wkłady służą do ich skutecznego odchylania – często rozwiązanie to okazuje się wygodniejsze, bo nie musisz stosować dodatkowych i czasochłonnych zabiegów zmiękczających skórki.

Frezarka do stóp, skórek czy dłoni znacznie ułatwi uzyskanie w krótkim czasie piękny efekt w postaci zadbanych paznokci. To narzędzie, w które warto zainwestować – nie tylko dla profesjonalistek, ale także do zastosowań domowych.

Frezarki profesjonalne a domowe

Frezarkę do gabinetu kosmetycznego należy dobrać zgodnie z ofertą salonu, czyli biorąc pod uwagę proponowane usługi. Dostępne są wygodne i praktyczne modele z pochłaniaczem lub chłodzeniem wodnym. Wystarczająca może okazać się frezarka do manicure naturalnego, ale w specjalistycznych salonach, w których proponowane są skomplikowane zabiegi podologiczne, może okazać się niewystarczająca.

Frezarka do domowego użytku nie wymaga jednak dużego nakładu finansowego. Jeśli wykonujesz jedynie nieskomplikowany manicure paznokci u dłoni i stóp, podstawowy model i zestaw końcówek sprawdzą się na pewno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj