Jesienią i zimą sięga się po ciepłe okrycia wierzchnie np. kurtki czy płaszcze. Wybór dobrze jest przemyśleć, bo nie są to najtańsze elementy garderoby. Warto na pewno stawiać na płaszcze damskie z wełny i kaszmiru, które są ciepłe i bardzo eleganckie. Te o klasycznym kroju będzie można wykorzystywać podczas wielu różnych okazji. Jak o nie dbać, aby długo prezentowały się jak nowe?

Płaszcze damskie z wełny i kaszmiru – dlaczego są tak wyjątkowe?

Wełna to materiał pozyskiwany od kilku gatunków zwierząt. Największą popularnością cieszy się wełna owcza, która ma właściwości termoizolacyjne, wodoodporne i higroskopijne. Jest więc świetnym wyborem na zimę. Dobrze utrzymuje ciepło i pochłania wilgoć. Czasem mówi się, że wełna gryzie. Dotyczy to jednak wełny gorszej jakości. Miękka i bardzo puszysta jest np. wełna merynosowa.

Kaszmir jest kolei rodzajem wełny pozyskiwanej z kóz kaszmirskich żyjących w Himalajach. Jest to materiał delikatny w dotyku i lekki, a przy tym bardzo ciepły. Pod tym względem znacznie przewyższa wełnę owczą. Mimo upływu lat prezentuje się cały czas jak nowy. Kaszmirskie kozy żyją w naprawdę ekstremalnych warunkach. Wytrzymują temperaturę do -40 stopni Celsjusza.

Jak należy dbać o płaszcze damskie z wełny i kaszmiru?

Płaszcze damskie z wełny i kaszmiru Bellfama Cashmere&Silk są naprawdę wyjątkowe. Jak jednak należy o nie dbać? Przede wszystkim takich produktów nie trzeba prać zbyt często. Zresztą wcale tego nie potrzebują. Mają bowiem właściwości antybakteryjne i trudno jest je ubrudzić czy przepocić. Zazwyczaj wystarczy je wywietrzyć lub ewentualnie lekko nawilżyć np. wieszając w zaparowanej łazience. Do szafy nigdy nie należy wkładać mokrych płaszczy damskich z wełny i kaszmiru.

Jeśli już okrycia wierzchnie trzeba wyprać, należy zrobić to bardzo delikatnie. Najlepiej wybrać pranie ręczne, chyba że pralka oferuje specjalny program do prania wełny (bez wirowania, przy maksymalnej temperaturze 30 stopni Celsjusza). Do prania trzeba wybrać delikatne środki piorące. Płaszcze damskie z wełny i kaszmiru należy suszyć w pozycji poziomej np. na ręczniku. Sprawdzi się też wieszak, który zapobiegnie ewentualnym odkształceniom ubrania. Płaszczy wełnianych i kaszmirowych nie powinno się wieszać w szafie zbyt ciasno między innymi elementami garderoby. Warto też korzystać z usług profesjonalnych pralni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj