Traktujesz swojego pupila jak członka rodziny? Nic więc dziwnego, że chcesz go zabierać ze sobą na urlop lub w inne mniejsze i większe podróże. Jednak do wyjazdu z psem warto dobrze się przygotować. Oprócz niezbędnego zapasu jedzenia oraz wody trzeba pomyśleć o niezbędnych psich akcesoriach w podróży. Co warto ze sobą zabrać?

Smycz, obroża, szelki i kaganiec

To absolutna podstawa każdego wyjazdu z pupilem. Pozwolą one na bezpieczne spacery niezależnie od miejsca, do którego się wybieracie. Pamiętaj o tym, by obroża, szelki i kaganiec były wygodne dla Twojego pupila i nie krępowały go zanadto. Z kolei dobra, niezawodna smycz z amortyzatorem zapewni komfort zarówno psu, jak i Tobie. Pamiętaj o tym, żeby nie wypuszczać psa wolno w obcym miejscu, jeśli istnieje jakiekolwiek ryzyko zagrożenia dla pupila lub innych. Ostrożności nigdy za wiele!

Koc turystyczny i ulubione zabawki

Pamiętaj o wygodnym i przytulnym posłaniu dla swojego pupila, gdziekolwiek się znajdziecie. Kocyk turystyczny stworzy pieskowi jego własny kącik w dowolnym miejscu, a ulubione zabawki umilą mu czas i sprawią, że poczuje się, jakby był u siebie. Kemping? Wyjście na plaże? Piknik? Warto zainwestować w wielofunkcyjny kocyk, który będzie sprawdzał się w różnych warunkach. Wybierz taki, który będzie stanowił dobre posłanie zarówno w samochodzie, w plenerze, jak i w pomieszczeniu. Tego typu koce oraz inne akcesoria dla psów, które okażą się przydatne w podróży i na co dzień znajdziesz między innymi na stronie https://petpad.pl/.

Torba na karmę i smakerka

Specjalna torba na karmę to bardzo przydatny element psiego bagażu w każdej podróży. Dzięki niej w prosty i wygodny sposób przechowasz zapas jedzenia dla swojego psa. Warto także pamiętać o smakerce na ulubione smakołyki Twojego pupila. Mogą być one przydatne w stresujących sytuacjach. Świetnie sprawdzą się także w formie nagrody za odbycie długiego spaceru. Odpowiednie torby i smakerki zawsze sprawdzą się dużo lepiej niż inne, przypadkowe woreczki lub opakowania. Między innymi mają one szczelne zamknięcia. Gwarantuje to mniejsze ryzyko niechcianego wysypania się jedzenia oraz trudniejszy dostęp do niego dla szczególnie łasych na przysmaki psiaków. Dodatkowo dobrej jakości torby na karmę oraz smakerki są tak skonstruowane, aby ograniczyć wydobywanie się z nich zapachów. Jest to szczególnie istotne zwłaszcza w trakcie długiej jazdy samochodem, gdzie zbyt intensywna woń mogłaby być bardzo drażniąca dla wszystkich podróżujących.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj