Osoby poszukujące trwałego, bezawaryjnego i przede wszystkim skutecznego zabezpieczenia okna przed promieniami słonecznymi, często wybierają żaluzje aluminiowe. Ich lamele są całkowicie odporne na działanie promieniowania słonecznego.

Ponadto stanowią nieprzepuszczalną i szczelną barierę dla promieni słonecznych, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w przypadku okien (bez względu na ich wielkość) wychodzących w kierunku południowym. Czym jeszcze wyróżniają się żaluzje aluminiowe?

Wytrzymałość mechaniczna, łatwe czyszczenie i pozostałe zalety

Lamele wykonane z aluminium, pomimo stosunkowo niskiej wagi, charakteryzują się ponadprzeciętną odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto są sztywne, a gładka powierzchnia sprawia, że do skutecznego usuwania kurzu wystarczy wilgotna ścierka. Kolejna zaletą jest nowoczesny wygląd, który doskonale wpasowuje się w pomieszczenia utrzymane w stylach skandynawskim i minimalistycznym. Ponadto aluminium jest w pełni odporne na korozję, dzięki czemu nawet w przypadku wysokiej wilgotności powietrza, lamele zachowują pierwotny wygląd.

Żaluzje aluminiowe na specjalne zamówienie

Żaluzje wykonane m.in. z aluminium występują w różnych wariantach wielkości i kolorystyki. Oznacza to, że nawet w przypadku niestandardowych wymiarów okna (zarówno wielkości, jak i kształtu), można zamówić i zamontować żaluzje aluminiowe. Kolejną zaletą jest możliwość wyboru różnych kolorów lameli (nie tylko standardowych), dzięki czemu idealnie pasują do okien drewnianych i PCV. Dodatkowo żaluzje wykonane z aluminium umożliwiają bardzo precyzyjną regulację ilości promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia. W ten sposób można m.in. regulować jasność w pokoju, salonie, kuchni, łazience lub sypialni. Żaluzje tego typu, m.in. ze względu na wysoką wytrzymałość, trwałość i niezawodność, doskonale sprawdzają się w biurach, lokalach usługowych, sklepach, pomieszczeniach gospodarczych i innych miejscach tego typu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj