Ogród to miejsce, które jest wizytówką każdego domu, zwłaszcza wiosną i latem. Jak uczynić go faktycznie pięknym?

Posiadanie domku wiąże się z posiadaniem również ogrodu. Oczywiście wielkości ogrodu są różne i różnie można je urządzić. Co jednak zrobić by zawsze ogród był piękną wizytówką domu?

Przede wszystkim trawa. Jakiejkolwiek wielkości jest ogród, piękna, soczyście zielona trawa jest podstawą by prezentował się on okazale. Nie musimy mieć dużej ilości kwiatów czy krzewów, wystarczy piękna trawa. A nawet w naszej opinii jest tak, że super piękne i drogie, egzotyczne krzewy i kwiaty nie rekompensują słabej jakości trawy. Oczywiście piękna trawa wymaga nawożenia, podlewania i strzyżenia, ale warto się temu poświęcić. Kupując trawę do posiania, warto zasięgnąć opinii eksperta w sklepie i kupić gatunek, który będzie najlepszym wyborem do podłoża jakie mamy. Gatunki trawy można dobrać także pod kątem późniejszej eksploatacji. Inna trawa będzie potrzebna na boisko dla dzieci, a inna po prostu na przestrzeń raczej do oglądania bardziej niż chodzenia.

Dodatkiem do trawy będą oczywiście wcześniej wspomniane kwiaty i krzewy ozdobne. Jeśli nie lubimy za mocno „grzebać w ziemi” najlepiej wybrać gatunki wieloletnie, które są dość odporne na działanie czynników zewnętrznych i obojętne w stosunku do rodzaju gleby. Wówczas jeśli zapomnimy nawozić rabatkę i tak możemy liczyć na piękne kwiaty i krzewy mimo braku odżywki. Warto też wybrać kwiaty które nie wymagają pielenia. Dla osób nie przepadających za pieleniem jest to wręcz zbawienie.

Dopełnieniem pięknego ogrodu jest na pewno altanka ogrodowa lub taras z pięknymi meblami. Najlepiej prezentują się meble drewniane np. producenta www.stolbar.com.pl Są trwałe i dobrze zabezpieczone więc lepiej zniosą zmienną pogodę, jakiej w Polsce mamy sporo.

Dla chętnych i uwielbiających prace ogrodnicze może być oczko wodne z roślinkami i rybkami. Oczko wodne wymaga jednak sporo pracy, by było ładne i wyglądało zachęcająco.

Jeśli zadbamy o ogród: trawę, meble, kwiaty, będziemy cieszyć się nim od kwietnia do października. Dla dzieci ogród będzie szczególnie istotny i odciągnie je od komputera i telefonu, co ma dodatkowe plusy. Świeże powietrze i natura są zawsze dobrym wyborem. Zatem zadbajmy o nasze ogrody i ogródki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj