Wakacje typu all inclusive kojarzą się zwykle z pobytem w drogim hotelu w ciepłym kraju. Czy opcja ta dotyczy jednak wyłącznie wyjazdów zagranicznych? Czy w Polsce również można skorzystać z oferty all inclusive? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

Wczasy all inclusive – co to znaczy?

Niemal każdy słyszał o wakacjach all inclusive. Czy wiesz jednak, co dokładnie oznacza ten termin? Wczasy all inclusive (znane również jako: in. Al) znaczy dosłownie „wszystko w cenie”. To formuła urlopu powstała ponad 50 lat temu na Karaibach celem zlikwidowania opłat dodatkowych, które ponosili goście odwiedzający miejscowe hotele. Obecnie sformułowanie to określa rodzaj wyżywienia zawartego w ofercie wyjazdu, a także hotelowe atrakcje i udogodnienia, z których można korzystać za darmo. Należą do nich np. sauna, animacje i minikluby dla dzieci, aquapark, basen hotelowy czy serwis plażowy.

Istnieje kilka rodzajów formuły all inclusive. Wersja klasyczna obejmuje trzy posiłki dziennie, przekąski między nimi, lokalne alkohole i napoje bezalkoholowe. Wszystko jest dostępne w wyznaczonych godzinach. Opcja all inclusive soft/light to z kolei trzy posiłki dziennie oraz napoje bezalkoholowe. W niektórych hotelach goście nie dopłacają też do wybranych alkoholi.

Propozycja all inclusive 24 hours/plus oznacza zazwyczaj wydłużone godziny korzystania z oferty. Napoje alkoholowe są w takich przypadkach najczęściej dostępne przez całą dobę. Wersja all inclusive premium/ultra to najbardziej rozbudowana formuła AI. Poza napojami, przekąskami, posiłkami oraz trunkami lokalnymi zawiera też np. room serwis, kolacje w restauracjach a la carte czy importowane alkohole.

All inclusive Polska – wakacje nad morzem

Dobrą wiadomością dla wszystkich turystów planujących urlop w Polsce i zainteresowanych rozbudowaną ofertą hotelową jest to, że najlepsze polskie hotele proponują gościom wczasy all inclusive. Mimo że opcja ta nie jest jeszcze bardzo popularna, to coraz więcej obiektów ją oferuje. To lubiana formuła wybierana przez Polaków w biurach podróży i bezpośrednio w hotelach. Najwięcej obiektów z opcją „wszystko w cenie” znajdziesz nad morzem, ale nie brakuje ich również w górach. All inclusive Polska nad morzem cieszą się zresztą największym zainteresowaniem wśród podróżujących.

Wczasy w Polsce all inclusive nad morzem – przykładowa oferta

Na jakie atrakcje i udogodnienia mogą liczyć goście wybierający opcję all inclusive? Za przykład niech posłuży 3-gwiazdkowy Astor Hotel położony w Jastrzębiej Górze. Klienci mogą korzystać przez cały dzień z open baru i rozmaitych alkoholi oraz drinków. Open bar obejmuje ponadto napoje bezalkoholowe oraz przekąski. Na gości hotelowych czekają również posiłki podawane w formie bufetu szwedzkiego. Dostępne są śniadania, dania obiadowe wraz z deserem oraz kolacje. Wczasy all inclusive w hotelu to także nielimitowany dostęp do wielu atrakcji i udogodnień. Goście mogą bezpłatnie korzystać z krytego basenu, sauny suchej i siłowni.

Wczasy w Polsce all inclusive to najlepszy wybór dla osób poszukujących najbardziej komfortowych warunków do wypoczynku na terenie naszego kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj