Samodzielnie myjąc samochód, również możemy sprawić, aby wyglądał on, jakby wyjechał prosto z salonu. W warunkach domowych, przestrzegając kilku prostych zasad i wykorzystując specjalistyczne środki, możemy zadbać o elegancki wygląd każdego pojazdu.

Przyjęło się, że to jak wygląda samochód, dużo mówi o jego właścicielu. Coraz cieplejsza temperatura skłania nas do samodzielnego mycia pojazdu pod chmurką. Warto jednak zrobić to z głową, ponieważ już kilka prostych kroków pozwoli nam profesjonalnie zadbać o nasz samochód.

Mycie detailingowe – czyli jakie?

Jeśli zdecydowałeś się samodzielnie zadbać o czystość samochodu warto, aby twoje działania były jak najbardziej efektywne. To jak długo lakier oraz chromowane elementy samochodu będą dobrze wyglądały, w dużej mierze zależy od nas. Możemy wybrać jak najlepsze środki, które nie tylko pomogą wyczyścić poszczególne elementy pojazdu, ale również o nie zadbać i je odpowiednio zakonserwować. Lakier pokrywający samochód jest podatny na zarysowania, odpryski i z czasem traci swój oryginalny blask. Możesz to zmienić, ale pamiętaj, że samochód to nie tylko karoseria. Mycie detailingowe to wieloetapowe oczyszczenie całego pojazdu.

Odpowiednie kroki czyszczenia pojazdu kluczem do sukcesu

Mycie detailingowe rozpoczynamy od dokładnego spłukania karoserii samochodu. Wykorzystujemy do tego myjkę wysokociśnieniową i wodę lub jeśli auto jest wyjątkowo zabrudzone na przykład po zimie również pianę aktywną. W ten sposób pozbędziemy się trudnych do usunięcia zanieczyszczeń. Pamiętaj, aby dotrzeć do wszystkich zakamarków jak ramki drzwi, uszczelki, progi, załamania przy zderzakach czy lusterkach. Odrębnymi preparatami należy też wyczyścić koła i felgi. Po spłukaniu samochodu i usunięciu piasku z jego powierzchni, mycie wstępne można kontynuować z użyciem rękawicy lub ścierek z mikrofibry. Mycie zasadnicze z użyciem specjalistycznych środków, pozwoli dokładnie oczyścić auto. Dobrze, jeśli wykorzystamy tutaj technikę mycia na dwa wiadra, co pozwoli nam maksymalnie zadbać o usunięcie zabrudzeń i wyeliminowanie ryzyka zarysowania miękkiego lakieru. Pamiętaj, że mycie zaczynamy od dachu i dalej przechodzimy coraz niżej. Samochód powinien stać w cieniu, aby myte powierzchnie nie schły za szybko, co może doprowadzić do powstania nieestetycznych zacieków.

W myciu ważne jest również osuszanie!

Właściwe suszenie pojazdu jest tak samo ważne, jak jego mycie. Sprężonym powietrzem należy usunąć wodę z trudno dostępnych miejsc przy uszczelkach czy emblematach. Do osuszania karoserii przyda się duży ręcznik z mikrofibry, który szybciej wchłonie nadmiar wody. Nie należy go dociskać do lakieru. Mycie detailingowe kończymy nałożeniem specjalistycznego wosku, który chroni przed zaciekami i pogłębi kolor lakieru oraz dressingu na opony, które również wymagają specjalistycznej pielęgnacji.

Gdzie można zakupić kosmetyki samochodowe do mycia detailingowego?

Do przeprowadzania pełnego mycia detailingowego z pewnością potrzeba wielu różnego typu produktów, począwszy od dwóch wiader i rękawicy do ręcznego mycia, skończywszy na produktach do dekontaminacji. Wszystkie te środki można zakupić w profesjonalnym sklepie z chemią do auto detailingu cargeek.pl. Szeroki wybór producentów pomoże wybrać markę odpowiednią na każdą kieszeń oraz potrzeby przyszłego użytkownika a profesjonalna obsługa z pewnością pomoże w podjęciu odpowiedniej decyzji.

1 KOMENTARZ

  1. Dobry wybór kosmetyków samochodowych to podstawa udanego mycia samochodu. Warto postawić na sprawdzone marki oraz sklepy z produktami do auto detailingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj