System iOS jest znany ze swojej szybkości działania w porównaniu do systemów operacyjnych konkurencji. Zacinanie się iPhone’a jest więc niepokojące i może mieć związek z usterkami technicznymi. Czasem problem polega jednak jedynie na nieprawidłowym użytkowaniu czy przepełnionej pamięci – sprawdź sam.

Sprawdź najprostsze rozwiązania

Czasami sam telefon jest technicznie sprawny, a powolne działanie wynika z przeciążenia systemu. Najlepiej zacząć od prostych rozwiązań, takich jak usunięcie niepotrzebnych aplikacji. Warto też przyjrzeć się ustawieniom tych aplikacji, które chcemy zostawić w pamięci telefonu – być może niektóre z nich wcale nie potrzebują ciągłego odświeżania w tle, jeśli korzystamy z nich rzadko.

Zdarza się również, że iPhone jest przeciążony przez pamięć podręczną. W takiej sytuacji wystarczy zresetować telefon – jeśli nie resetowaliśmy go przez długie tygodnie, to rozwiązanie może naprawdę pomóc!

Oceń, czy zacinanie telefonu ma związek z upadkiem

Zacinanie się telefonu po upadku to bardzo często spotykany problem wśród użytkowników sprzętu Apple. Wbrew pozorom, wcale nie musi mieć związku wyłącznie ze zbitą szybką. Zdarza się nawet, że telefon zacina się przez wygięcie płyty głównej w wyniku upadku lub uderzenia.

Co ciekawe, problemy po upadku występują najczęściej w iPhone 6 Plus – jeśli masz właśnie ten model, warto szczególnie zainteresować się naprawą w serwisie. No i przede wszystkim – uważać na co dzień, żeby nie upuścić telefonu

Oddaj telefon do serwisu

Jeśli usunięcie zbędnych aplikacji czy reset nie pomogły, najlepiej oddać telefon do naprawy. Koniecznie określ, od kiedy występuje problem i czy miał związek z upadkiem lub zalaniem – może mieć to naprawdę istotny wpływ na szukanie przyczyny problemu. Pamiętaj też, aby wybrać serwis, który specjalizuje się w naprawie sprzętu Apple. Dzięki temu zyskasz pewność, że Twój telefon jest w dobrych rękach i wróci do Ciebie już bez usterki – zobacz polecany, warszawski serwis sprzętu marki Apple.

Większość usterek na szczęście zwykle da się naprawić, a czasem niezwykle pomocne są najprostsze rozwiązania. Jeśli jednak mamy do czynienia z problemem natury technicznej, zawsze najlepiej oddać telefon do fachowej naprawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj