Bardzo często dochodzi do sytuacji, w których osoba chora, pomimo złego samopoczucia, musi tracić czas i energię na dojazd do lekarza w celu otrzymania zwolnienia lekarskiego. Na szczęście wcale nie trzeba tego załatwiać stacjonarnie, bo w dowolnym momencie można załatwić sobie zwolnienie lekarskie online. Jest to duża oszczędność czasu i wygoda dla pacjentów. W dodatku konsultacje online, które są niezbędne przy zwolnieniu lekarskim, oferowane są w bardzo atrakcyjnej cenie, a w razie potrzeby można skorzystać z usługi na NFZ.

  1. Dlaczego warto wybierać zwolnienia lekarskie online?
  2. Co trzeba zrobić, aby otrzymać zwolnienie lekarskie?
  3. Gdzie można się zgłosić po zwolnienie lekarskie online?

Jeżeli więc do tej pory nie korzystałeś ze zwolnień w formie elektronicznej, poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, które przydadzą się w celu uzyskania zwolnienia lekarskiego. Dowiesz się również, z jakich konsultacji online warto korzystać, aby mieć gwarancję uzyskania porad od najlepszych specjalistów.

Dlaczego warto wybierać zwolnienia lekarskie online?

Nawet jeżeli stan zdrowia pacjenta pozwala na to, aby chora osoba wybrała się osobiście do lekarza, to jest to niewskazane ze względu na ryzyko roznoszenia zarazków. Kolejnym argumentem przemawiającym za tym, aby wybierać elektroniczne zwolnienia lekarskie, jest brak kolejek, na które często skarżą się pacjenci korzystający ze stacjonarnych placówek.

Co trzeba zrobić, aby otrzymać zwolnienie lekarskie?

Zwolnienie w formie dokumentu elektronicznego dostępne jest dla wszystkich chorych osób, które skorzystają z internetowego portalu współpracującego z ponad 500 lekarzami. Wystarczy wybrać dogodny dla siebie termin i specjalizację lekarza, z których chce się zamówić konsultację. Następnie należy założyć konto lub zalogować się i opłacić konsultację (ceny zaczynają się już od 79 PLN). Podczas rozmowy z lekarzem będzie można uzyskać nie tylko diagnozę, ale w razie potrzeby również zwolnienie lekarskie lub receptę.

Gdzie można się zgłosić po zwolnienie lekarskie online?

Zwolnienie-lekarskie będzie oczywiście zależało od stanu zdrowia pacjenta. Jeżeli taki dokument będzie potrzebny, to e-zwolnienie można uzyskać na stronie popularnej platformy z poradami lekarskimi w zakładce zwolnienie. Dodatkowym udogodnieniem dla pacjentów jest to, że zwolnienie-online zostanie automatycznie wysłane zarówno do pracodawcy, jak i ZUS. Tym samym pacjent nie będzie musiał osobiście udawać się do swojego miejsca zatrudnienia, co pozwoli ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj