Jest wiele powodów, dla których coraz więcej osób wybiera naturalne kosmetyki. Niektórzy kierują się ekologią, inni chcą zaoszczędzić swemu organizmowi kontaktu z chemią, ale na pewno jedną z ważniejszych cech takich preparatów jest po prostu skuteczność. Dlatego, jeśli stosowane kremy czy kosmetyki do włosów w wersji chemicznej nie przynoszą pożądanych rezultatów, warto sięgnąć po ich naturalne odpowiedniki. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że to właśnie one okażą się strzałem w dziesiątkę.

Co warto wybrać?

Naturalne produkty wcale nie są dostępne w mniejszym wyborze niż klasyczne, jakie znaleźć można w każdej drogerii. Mylą się więc osoby myślące, że są one uniwersalne, dedykowane na przykład do każdego rodzaju cery, a przez to kiepskie w działaniu – wiadomo, że jak coś jest do wszystkiego, to tak naprawdę na nic nie działa dobrze. Wystarczy sprawdzić ofertę dobrej firmy proponującej tego rodzaju produkty, by przekonać się, że znaleźć można na przykład naturalne kremy do cery mieszanej, suchej czy tłustej, a nawet trądzikowej – te ostatnie są często oparte na siarce. Poza tym świetnym wyborem są hydrolaty, które można znaleźć we wprost nieograniczonym wyborze, a każdy z takich kosmetyków odpowiada na różne potrzeby skóry, często na wiele jednocześnie.

Oczywiście naturalne kosmetyki to nie tylko produkty do twarzy. Świetnie spisują się też preparaty do ciała. Naturalne peelingi działają dużo lepiej niż chemiczne, gdyż oparte są nie tylko na drobinkach ścierających martwy naskórek, ale też na olejach i masłach, w których są zanurzone. Dzięki temu podczas peelingu jednocześnie silnie nawilża się skórę, podczas gdy stosowanie „zwykłych” preparatów zazwyczaj powoduje jej wysuszenie, a nawet podrażnienie.

Bardzo bogaty jest też wybór produktów do włosów. Szampony, odżywki, maski, wcierki czy oleje, oparte na ziołach, owocach, a nawet warzywach, mają fantastyczny wpływ na włosy każdego rodzaju, a także koją podrażnienia skóry i nawilżają ją.

Mniej atrakcyjne?

Wiele osób obawia się, że naturalne produkty będą mniej atrakcyjne w stosowaniu niż drogeryjne. Jest to częściowo prawda, na przykład naturalne mydła często mają mocne zapachy, szampony – wodnistą, przeciekającą przez palce konsystencję, a naturalne kremy do skóry mieszanej czy tłustej nie zachwycają ani zapachem, ani też szatą graficzną opakowań. Takie cechy są jednak wbrew pozorom ich zaletami, ponieważ świadczą o ich pełnej naturalności, a np. brak sztucznych zapachów niweluje ryzyko podrażnienia skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj