Kuchnia jest specyficznym pomieszczeniem, które wymaga szczególnej uwagi podczas wybierania oświetlenia. Powinna być na tyle jasna, aby zapewnić komfort podczas wykonywania codziennych czynności i bezpieczeństwo w trakcie gotowania. Podpowiemy Ci dziś, jakie lampy do kuchni sprawdzą się najlepiej.

Na co zwrócić uwagę, wybierając lampy do kuchni?

Kuchnia wymaga zróżnicowanego oświetlenia. Podstawą jest lampa centralna, którą możesz uzupełnić dodatkowymi źródłami światła. Umieść je w takich miejscach, które pozwolą na doświetlenie blatu, na którym przygotowujesz posiłki, a także zlewu i kuchenki. Zanim przystąpisz do wybierania opraw, zastanów się, w których strefach spędzasz najwięcej czasu i wymagają szczególnej uwagi.

Zadbaj o dobre oświetlenie centralne

W centralnym punkcie powieś sufitową lampę do kuchni. Dzięki niej światło rozejdzie się równomiernie po całym pomieszczeniu. W małych wnętrzach doskonale sprawdzą się nowoczesne plafony. Łagodnie rozproszą światło, nie zajmując przy tym zbyt wiele miejsca. Co więcej, jeśli zdecydujesz się na jasną oprawę, optycznie powiększysz kuchnię. Do dużego pomieszczenia wybierz lampę wiszącą, która skomponuje się z aranżacją i nie zgubi na połaci sufitu.

Pamiętaj o właściwym rozmieszczeniu oświetlenia dodatkowego

Centralne oświetlenie nie wystarczy, jeśli Twój blat roboczy znajduje się pod wiszącymi półkami. Zasłonisz światło plecami, a powstałe cienie niekorzystnie wpłyną na Twój zakres widzenia i czasem zaszkodzą Twoim oczom. Dlatego przemyśl rozmieszczenie dodatkowych źródeł światła w najważniejszych strefach, tak aby zapewnić sobie jak największy komfort podczas przygotowywania posiłków. W tej roli doskonale sprawdzą się wpuszczane spoty z możliwością regulacji kąta padania światła.

Nie bój się kolorów

Wybór kolorów opraw, w jakich możesz kupić lampy do kuchni w specjalistycznych e-sklepach, takich jak np. Cleoni, jest ogromny. Dzięki temu nie musisz się ograniczać i możesz puścić wodze wyobraźni. Prosty plafon w oprawie utrzymanej w soczystych kolorach doda Twojej kuchni charakteru. Z łatwością dopasujesz do niego dodatki, tworząc spójną, nowoczesną, a zarazem awangardową kompozycję. Jeśli jednak wolisz klasykę i podobają Ci się dyskretne lampy wiszące do kuchni, zdecyduj się na oprawę w kolorze białym, szarym lub czarnym.

Postaw na nowoczesne formy

Nowoczesne, proste formy doskonale sprawdzą się w każdej kuchni. Nie zdominują przestrzeni, a dyskretnie wpiszą się w jej aranżację. Co więcej, będą łatwe w utrzymaniu czystości, a dzięki stonowanym, geometrycznym kształtom ozdobią pomieszczenie także za dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj