Zielone technologie nie wdarły się do naszego życia od razu. Proces ten zajął kilka ostatnich lat. Dziś jednak pomału możemy mówić o pierwszych sukcesach. Przede wszystkim odczarowaliśmy wiele mitów odnośnie fotowoltaiki i pozostałych źródeł odnawialnej energii i jesteśmy pozytywnie do tego tematu nastawieni. Z korzyścią dla środowiska, ale i naszych portfeli. Instalacje paneli słonecznych to jednak nie tylko kwestia naszych domów jednorodzinnych, które chętnie zdobimy solarami. To również możliwość instalacji w przypadku prowadzenia biznesu. Kto i jak może na tym zyskać?

Czy fotowoltaikę dla biznesu można dofinansować?

Oczywiście instalacje takie również podlegają dofinansowaniu podobnie jak w przypadku budownictwa prywatnego. Na dość zbliżonych zasadach. Wystarczy wypełnienie wniosku i oczekiwanie na pozytywną odpowiedź. Branże, w których może okazać się to inwestycją bardzo lukratywną to przede wszystkim branża produkcyjna czy też rolnictwo. Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z dużymi przestrzeniami do zagospodarowania lub też halami, na których można zamontować instalacje fotowoltaiczne, będziemy mieli możliwość zaoszczędzenia całkiem sporych pieniędzy.

Opłacalność inwestycji

Niezależnie od tego czy zamontujemy panele na dostępny gruncie czy też na budynkach (np. hali produkcyjnej), zysk będzie zauważalny i wprost proporcjonalny do ilości zamontowanych paneli. Wiele firm jest w stanie uniezależnić się w ten sposób od sieci elektrycznej i zapewnić sobie nie tylko odpowiednie doświetlenie przestrzeni roboczych, ale nawet ogrzanie wody. Dodatkowo prąd z paneli słonecznych z powodzeniem wykorzystywany jest również do urządzeń wymagających dużego napięcia. Przekłada się to na realne oszczędności na procesie produkcyjnym.

Zarabiaj na produkcji prądu

Panele fotowoltaiczne dla firm można również potraktować jako dobrą inwestycję. W przypadku zakupienia ich odpowiedniej liczby możemy oddawać nadwyżki prądu do sieci elektrycznej, za co zostaniemy również rozliczeni i będziemy mogli zarobić nieco pieniędzy na takim posunięciu. Firma, która nie tylko ma prąd za darmo, ale sprzedaje nadwyżki dodatkowo zarabiając to zdecydowanie firma przyszłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj