Każdy, kto ma własny ogród, wie, ile pracy i czasu należy poświęcić na tę przydomową przestrzeń. Abyś mógł wykonywać te wszystkie czynności, konieczne jest zaopatrzenie się w kilka podstawowych narzędzi ogrodniczych. Z poniższego artykułu dowiesz się, które z nich warto posiadać, aby praca w ogrodzie przebiegała szybko i sprawnie.

Ręczne narzędzia – przydatne w każdym ogrodzie

Ręczne narzędzia to ten rodzaj sprzętu ogrodniczego, który nie posiada żadnego dodatkowego zasilania. Oznacza to, że do ich użycia angażujesz wyłącznie pracę swoich mięśni, choć przydatna będzie także niezbędna wiedza i umiejętności. Warto zatem używać takich narzędzi ręcznych, które są lekkie i ergonomiczne. Dzięki temu wykonanie pracy nie będzie uciążliwym i żmudnym zajęciem.

Kopanie i spulchnianie ziemi

Jedną z najcięższych i najbardziej czasochłonnych prac w ogrodzie jest kopanie rabat pod warzywa lub kwiaty. Do tego z pewnością przyda Ci się taki sprzęt ogrodniczy, taki jak: łopata, szpadel, widły i motyka. Szpadel niezbędny jest do kopana, łopata zaś – do przenoszenia ziemi. Widły z kolei przydadzą się wtedy, gdy chcesz nie tylko przekopać ziemię, lecz także ją spulchnić i napowietrzyć. Motyka przydatna będzie m.in. do ścięcia chwastów czy rozbicia twardych brył ziemi.

Grabienie i zamiatanie

Chyba nikt nie wyobraża sobie wykonywania tych czynności bez grabi. Z pozoru jest to prosty sprzęt ogrodniczy, jednak jego wybór nie powinien być przypadkowy. W zależności od materiału, z jakiego są wykonane grabie oraz od rodzaju ich zębów, będą nadawać się do różnych prac.

Do prac w ciężkiej, gliniastej ziemi, warto wykorzystać narzędzie wyposażone w grube, metalowe zęby. Jeżeli jednak potrzebujesz grabi do grabienia suchych liści, zdecyduj się na model z elastycznymi zębami i dużej rozpiętości. Do liści i gałęzi zalegających na ścieżkach lub chodniku zalecamy użycie szczotki lub miotły.

Sprzęt ogrodniczy do pielęgnacji trawnika

Abyś mógł cieszyć się pięknym i zadbanym trawnikiem, konieczny będzie zakup kosiarki. Na rynku dostępne są różne rodzaje tego urządzenia. W sklepie https://sklep819305.shoparena.pl/ znajdziesz kosiarki akumulatorowe, elektryczne oraz spalinowe. Dostępne są także traktorki ogrodowe i roboty koszące.

Wybór właściwego sprzętu powinien być uzależniony od kilku czynników. Jednym z nich jest wielkość działki. W przypadku niewielkiego ogrodu sprawdzi się kosiarka elektryczna. Jeżeli jednak Twoja działka jest pokaźnych rozmiarów, dobrym wyborem będzie spalinowa wersja tego urządzenia. Niezależnie od tego, na jaki model sprzętu się zdecydujesz, ważna jest systematyczna praca, która z pewnością przyniesie efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj