Schorzenia kręgosłupa to powszechne choroby cywilizacyjne XXI wieku. Brak aktywności fizycznej, długotrwałe przesiadywanie przed laptopem lub ekranem komputera wynikające z charakteru pracy, nieprawidłowa dieta – to nieliczne czynniki potęgujące rozwój. Oczywiście nie ma skuteczniejszego sposobu na ich zwalczanie niż regularna aktywność fizyczna. Nie muszą to być skomplikowane ćwiczenia, czego doskonałym przykładem są ławki inwersyjne. Jak działają i czym charakteryzuje się tego rodzaju sprzęt?

Chcesz zadbać o kręgosłup? Sprawdź ławki inwersyjne

Siedzący tryb życia to duże zagrożenie dla kręgosłupa. Głównie ze względu na powstające obciążenia prowadzące do licznych deformacji i schorzeń. Przewlekłe bóle pleców dotyczą uszkodzeń dysków międzykręgowych, stawów biodrowych lub zaburzeń układu krążenia. To poważne problemy, których nie można bagatelizować. Wobec tego należy pamiętać o profilaktycznych ćwiczeniach, dzięki którym zadbasz o kondycję podpory całego ciała.

Pomocą służą ławki inwersyjne stanowiące interesującą alternatywę, chociażby dla gimnastyki. Pozwalają zmniejszyć ból zmęczonych mięśni, poprawić elastyczność całego ciała, pobudzić krążenie krwi, wzmocnić górne partie pleców, czy też zredukować napięcie. A to tylko nieliczne prozdrowotne korzyści wynikające z regularnego użytkowania tego rodzaju sprzętu.

Poznaj działanie ławek inwersyjnych

Jak działają ławki inwersyjne? Jak sugeruje sama nazwa, ich wykorzystanie wiąże się z przejściem odwrotnej pozycji, niż ta, w której przemieszczamy się na co dzień. Najprościej rzecz ujmując, korzystając z ławki, „leżymy głową w dół”. Przyjęta postawa ma duży wpływ na rozluźnienie mięśni oraz cały kręgosłup.

Szereg dostępnych na rynku modeli umożliwia ich komfortowe użytkowanie, głównie ze względu na opatentowane funkcje bezpieczeństwa. Mowa m.in. o sposobności zwiększania zakresu ruchu dzięki wielopunktowemu zawieszeniu ruchowemu. Z kolei wykorzystanie specjalnych uchwytów zapewnia ukierunkowane opcje rozciągania. To tylko przykładowe zalety ławek inwersyjnych przeznaczonych dla najbardziej wymagających osób, które nabędziesz, korzystając z propozycji zaufanych sklepów, takich jak Teeter.

Chcesz skorzystać z ławek inwersyjnych? Pamiętaj o systematyczności prostych ćwiczeń

Ławki inwersyjne to świetne rozwiązanie przede wszystkim dla zabieganych osób. To dlatego, że wykonywane ćwiczenia nie należą do szczególnie skomplikowanych, a na ich realizację wystarczy parę minut po kilka serii. Oczywiście kluczem do sukcesu jest systematyczność. Tylko dzięki niej uzyskasz pożądane rezultaty w postaci poprawy stanu kręgosłupa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj