Choć elektroniczne nianie rzadko kiedy znajdują się na liście obowiązkowych zakupów w wyprawce dla niemowląt, coraz więcej osób decyduje się na zakup tego urządzenia. Według nich sprzęt ten może znacznie ułatwić życie, a także wpłynąć na bezpieczeństwo maluszka. Dlaczego warto zainwestować w elektroniczną nianię? Jakie rodzaje tego urządzenia możemy znaleźć na rynku? Czym się kierować podczas wyboru najlepszego wariantu? W naszym dzisiejszym artykule odpowiadamy na wszystkie nurtujące Cię pytania!

Elektroniczne nianie – co to za urządzenia?

Elektroniczna niania to nic innego jak komplet dwóch urządzeń, z których jedno z nich umieszczone jest w pokoju dziecka, drugie zaś znajduje się blisko rodzica. W podstawowej wersji jest to mikrofon oraz odbiornik z głośnikiem, w tych nieco bardziej rozbudowanych – kamera oraz odbiornik z możliwością podglądu. Działanie niani elektronicznej polega na przesyłaniu do odbiornika dźwięku rejestrowanego przez mikrofon. Dzięki temu usłyszysz niemal każdy szmer z pokoju Twojego dziecka! Największą popularnością cieszą się urządzenia, które komunikują się bezprzewodowo.

W zależności od rodzaju sprzętu wykorzystywany jest inny system. Na tej podstawie wyróżnić można cyfrowe oraz analogowe nianie elektroniczne. Pierwsze z nich do swojej pracy wykorzystuje kodowany sygnał, którego nic nie jest w stanie zakłócić. Właśnie to sprawia, że dźwięk jest dużo czystszy. W wersji analogowej nianie elektroniczne mogą być podatne na różnego rodzaju zakłócenia. Wyróżnia je jednak znacznie niższa cena.

Dlaczego warto posiadać nianię elektroniczną?

Urządzenie, jakim jest niania elektroniczna, może być sporym udogodnieniem dla wszystkich rodziców. Posiadając ją w swoim domu, możesz swobodnie wykonywać wiele czynności, bez obaw o spokojny sen Twojego dziecka. Dzięki niani możesz pracować zdalnie, wykonywać ćwiczenia fizyczne, kąpać się, czytać książkę, a nawet grillować w ogródku mając możliwość stałego kontrolowania snu dziecka. Elektroniczna niania to sprzęt, który świetnie sprawdzi się także na wyjazdach i urlopach, szczególnie wtedy, gdy pociechy mają spać w innym pomieszczeniu niż Ty.

Jak wybrać nianię elektroniczną?

Jednym z ważnych parametrów, który warto wziąć pod uwagę, jest zasięg urządzenia. Liczony on jest w metrach i informuje o tym, jaka może być maksymalna odległość między stacją nadawczą a odbiornikiem. Jest to ważne, ponieważ jeśli znajdziesz się poza zasięgiem, dalsze monitorowanie dziecka nie będzie możliwe.

Wybierając elektroniczną nianię, zwróć także uwagę na zasilanie. Niektóre modele mogą pracować bezprzewodowo, korzystając z wcześniej naładowanego akumulatora. Jednak zasilanie akumulatorowo- przewodowe jest najlepszym rozwiązaniem, które zapewnia ciągłość pracy urządzenia.

Przy wyborze niani elektronicznej warto skupić się także na jej dodatkowych funkcjach. Jak już wiesz niektóre elektroniczne nianie, mogą być wyposażone w kamerę. Dzięki kamerze możesz być zawsze na bieżąco i widzieć to, co dzieje się w sypialni dziecięcej.

Elektroniczne nianie mogą także posiadać funkcję kontroli wilgotności powietrza. Pozwoli to na ustalenie, czy w pomieszczeniu, w którym śpi Twój maluszek, powietrze nie jest zbyt suche.

Na rynku znajdziesz także nianie wyposażone w monitor oddechu. Do modułu podłączone są wówczas czujniki ruchu, które należy umieścić pod materacem malca. Jeżeli czujniki nie wykryją oddechu przez 15 sekund, natychmiast zostaniesz o tym poinformowany. Funkcja ta może znacznie zmniejszyć ryzyko śmierci łóżeczkowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj