Filiżanka kawy, zwłaszcza o poranku to dla wielu osób absolutna konieczność w codziennych rytuałach. Dobra kawa rozbudza, pobudza do działania i daje nieco energii. Wiele osób sięga również po więcej kubków lub filiżanek tego napoju w trakcie dnia. Kawa w naszej kulturze ma również wymiar towarzyski, a więc chętnie zapraszamy siebie na kawę w kawiarniach, ale równie często zapraszamy osoby nam bliskie do naszego domu, by uraczyć filiżanką dobrej kawy. Dlatego też w wielu polskich domach dość zaszczytne miejsce w kuchni zajmuje ekspres do kawy.

Nowoczesne ekspresy do kawy i popularne i lubiane marki

W naszych domach dominują przede wszystkim ekspresy przelewowe oraz ciśnieniowe, a także  ciśnieniowo-przelewowe. Znajdziemy również urządzenia na kapsułki i rozmaite saszetki. Oczywiście sposób przyrządzania kawy ma spore znaczenie, ale w wielu wypadkach liczy się przede wszystkim to czy dobierzemy odpowiednie ziarna lub mieszankę ziaren. Popularne marki ekspresów to JURA, SAECO, BIEPI, NIVONA, NECTA, a także wiele innych. Nierzadko ekspresy do kawy Rzeszów możemy kupić na rozmaitych promocjach za grosze. Pamiętajmy jednak, że nic tak nie zepsuje smaku kawy i rytuały z tym związanego jak słabej jakości ekspres.

Serwis ekspresu do kawy – kiedy warto?

Kolejną korzyścią z zakupu nieco lepszego urządzenia jest fakt, że większość znanych marek posiada autoryzowany serwis. Dzięki temu będziemy mogli naprawić nasz ekspres do kawy res i cieszyć się nim przez bardzo długie lata. W przypadku urządzeń nieco tańszych, budżetowych raczej nie możemy liczyć na profesjonalny serwis, a także dobrą dostępność części zamiennych. Warto również pamiętać o solidnej konserwacji naszego ekspresu co pewien czas i dbanie o jego czystość.

Ekspresy gastronomiczne – olbrzymie możliwości

Z kolei w przypadku ekspresów gastronomicznych mamy do czynienia zwykle z urządzeniami z najwyższej półki, które są w stanie przyrządzić przepyszną kawę nawet na wiele sposobów, przygotować i samodzielnie zmielić ziarna, a następnie wykonać kawę w sposób bardzo szybki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj