Tłusty czwartek to dzień, w którym koniecznie trzeba zjeść co najmniej jednego pączka. Warto jednak na tę okazję wybrać najlepszą pączkarnię w okolicy, by móc w pełni cieszyć się smakiem miękkiego, oblanego lukrem ciasta i pysznego nadzienia. Które miejsca w Polsce najlepiej odwiedzić?

1. Trójmiejski Pączuś
Mieszkańcy Trójmiasta koniecznie muszą wybrać się do sławnego Pączusia, czyli znanej w całej Gdyni pączkarni mieszczącej się na ulicy Świętojańskiej. Nie bez powodu w tym miejscu zawsze gromadzą się tłumy, zgodnie przyznając, że nigdzie nie zjedzą pyszniejszych pączków niż właśnie w Pączusiu. Znajdą się tu zarówno propozycje dla osób lubiących tradycyjne smaki, jak i słodkości dla bardziej wymagających takie jak pączki z nadzieniem chałwowym czy rafaello.

2. Warszawska Stolica Pączków
Według zeszłorocznego rankingu najlepszą pączkarnią w Warszawie została okrzyknięta Stolica Pączków. Wszystkie słodkości wyrabiane są na miejscu z naturalnych produktów. Wśród najciekawszych smaków pączków dostępnych w tym miejscu warto wymienić dynię, marakuję, kukułkę czy solony karmel.

3. Pączek & spółka w Łodzi
Mimo niewielkich rozmiarów lokalu Pączek & spółka to jedna z najchętniej odwiedzanych pączkarni w Łodzi. Nic dziwnego, bo miejsce to zachwyca kameralnym wystrojem i przyjemną atmosferą, ale przede wszystkim ogromnym wyborem przepysznych pączków, codziennie dostępnych w innych smakach.

4. Krakowskie Gorące Pączki
Gorące Pączki w Krakowie to idealne miejsca dla wszystkich zwolenników, dużych, świeżych pączków oblanych lukrem. Długie kolejki przed drzwiami pączkarni są najlepszym dowodem na to, że w tym miejscu każdy miłośnik dobrych pączków znajdzie coś dla siebie. Dodatkowym atutem Gorących Pączków z pewnością jest fakt, że prócz słodkich wypieków można tu zamówić także pyszne, świeżo wyciśnięte soki.

5. Bite a Donut
Nieco odmienną propozycję na uczczenie Tłustego Czwartku oferuje Wrocław, w którym mieści się pączkarnia Bite a Donut. Jak sama nazwa wskazuje, tu zamiast tradycyjnych pączków sprzedawane są charakterystyczne pączki z dziurką dostępne zarówno w klasycznym wydaniu z cukrem pudrem lub kolorową polewą, jak i te z pysznym nadzieniem dla miłośników intensywnych smaków. Bite a Donut przygotowuje też specjalne pączki na Tłusty Czwartek we Wrocławiu, dostosowując swoją ofertę tak, by w tym dniu było jeszcze więcej słodkości. W lokalu będzie można dostać między innymi klasyczne pączki z cukrem i z cynamonem, jak również z lukrem hibiskusowym, o smaku Kinder Bueno, białej czekolady z kokosem czy syropu klonowego z bekonem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj