Choć coraz więcej gospodarstw domowych wyposażonych jest w zmywarki, to zlewozmywak nadal pozostaje obowiązkowym elementem w każdej kuchni, nawet jeśli pomieszczenie to nie jest duże. Ograniczona powierzchnia i konieczność umieszczenia wielu sprzętów w małej kuchni to czynniki, które wymagają poszukiwania kreatywnych rozwiązań w kwestii doboru zlewu, aby aranżacja była spójna i zgodna z potrzebami domowników. Czy w niewielkiej przestrzeni można znaleźć miejsce dla zlewozmywaka ceramicznego? Czytaj dalej – znaleźliśmy rozwiązanie.

Zlewozmywaki ceramiczne – dlaczego warto uwzględnić je w aranżacji?

Aranżacja niewielkiej kuchni musi być przemyślana. Sprytne rozwiązania to takie, które łączą w sobie funkcjonalność, wytrzymałość i wyróżniający się design. Nie ulega wątpliwości, że połączeniem tych cech charakteryzują się zlewozmywaki ceramiczne. Mają długą listę zalet, a do najważniejszych bez wątpienia możemy zaliczyć ich niezniszczalność. Do ich produkcji wykorzystuje się bowiem wysokiej jakości, wypalaną w 1250℃ kamionkę szlachetną – dzięki temu zlewozmywaki ceramiczne są odporne na skrajnie niskie i bardzo wysokie temperatury. Nie ulegną uszkodzeniu, nawet jeśli przypadkowo upadnie Ci na nie ciężki garnek. Ostre noże także nie są w stanie zarysować ich powierzchni.

Co ważne, zlewozmywaki ceramiczne są też łatwe do utrzymania w czystości – nawet intensywnie barwiące produkty nie pozostawią na nich śladu. Ceramika w kuchni nie wymaga też skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Walory estetyczne również mają duże znaczenie. Zlewozmywaki ceramiczne występują w wielu kolorach i rodzajach – możesz wybrać dogodny dla siebie sposób montażu i odpowiednią wielkość. Wybór na rynku jest naprawdę ogromny!

Zlewozmywaki ceramiczne do małej kuchni – przegląd możliwości

Zlewozmywaki ceramiczne do małej kuchni muszą być przede wszystkim ergonomiczne i stylistycznie do niej dopasowane. Mniejsze modele wcale nie wpływają na obniżenie komfortu pracy, ale pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca. Jakie opcje masz do wyboru? Oto najpopularniejsze:

  • zlewozmywak 1-komorowy z ociekaczem – ociekacz jest funkcjonalnym miejscem do odkładania mokrych naczyń. Taki zlew występuje w kilku rozmiarach, więc swobodnie możesz dobrać odpowiedni do wielkości szafki;
  • zlewozmywak 1-komorowy bez ociekacza – model pozbawiony ociekacza zajmuje najmniej miejsca użytkowego na blacie i wbrew pozorom jest bardzo wygodny. Dostępny jest nawet wariant o 40 cm szerokości;
  • zlewozmywak do szafki narożnej – to ciekawe rozwiązanie, które pozwala zagospodarować najbardziej problematyczną powierzchnię w kuchni. Solidne modele znajdziesz np. w e-sklepie SystemCeram – dostępny w jego ofercie zlewozmywak MERA ECK występuje w aż 15 wariantach kolorystycznych, dzięki czemu bez trudu dopasujesz go do aranżacji.

Przydatne akcesoria – co przyda się w małej kuchni?

W małej kuchni każdy centymetr ma znaczenie. Warto zatem wyposażyć się w kilka funkcjonalnych akcesoriów, które mogą pomóc w codziennej pracy i zadbać o czystość. I tak, zamiast komory z ociekaczem, postaw na praktyczne miski ociekowe, dopasowane do konkretnego modelu zlewozmywaka. Mogą służyć jako mniejsza komora lub pojemnik do płukania warzyw. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby wykorzystać je jako ociekacz na sztućce.

Popularnym rozwiązaniem jest też zastosowanie maty składanej, dzięki której możesz zyskać dodatkową przestrzeń w kuchni. Pełni wiele funkcji – może być wykorzystana podczas płukania naczyń, ale także jako podstawka do gorącego garnka. Po skończonej pracy wystarczy ją złożyć i przechowywać w dogodnym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj