Garaże blaszane cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów.

Jak ocieplać garaże blaszane?

Garaż blaszany to coraz częściej wybierana alternatywa, dzięki której możemy zaoszczędzić zarówno czas jak i pieniądze. Budowa blaszaka przebiega sprawniej, jest również znacznie tańsza. Decydując się na takie rozwiązanie warto zadbać o odpowiednie ocieplenie garażu. W jaki sposób je wykonać?

Dlaczego ocieplać garaż blaszany?

Ocieplanie blaszaków wpływa na nasz komfort. Pamiętajmy, że garaże metalowe nie utrzymują temperatury, są również podatne na jej przekazywanie. W skutek tego zimą będziemy odczuwać w nich dokuczliwy chłód, zaś latem dadzą nam się we znaki wysokie temperatury. Wykonanie ocieplenia pozwala zminimalizować skoki temperatur.

Ocieplanie wewnętrzne – szybkie i niedrogie

Chcąc ocieplić garaż od wewnątrz musimy przykleić do jego ścian oraz dachu płyty styropianowe, które zapewnią odpowiednią izolację termiczną. Aby nie ulegały zniszczeniu warto zabezpieczyć je za pomocą płyty np. OSB. Sprawdzi sie również płyta pilśniowa. Należy natomiast unikać płyt gipsowych, ponieważ bardzo często ulegają one uszkodzeniu w sytuacji, w których konstrukcja blaszaka pracuje pod wpływem zmieniających się temperatur.

Ocieplanie z zewnątrz – na czym polega?

Styropian możemy wykorzystać również w ocieplaniu od zewnątrz. Aby spełnił swoją rolę należy wykonać konstrukcję przy wykorzystaniu kątowników metalowych, do której przymocujemy go za pomocą kołków. Pamiętajmy o tym, że jego grubość powinna wynosić minimum 3 centymetry a dach musi wychodzić poza ściany blaszaka. Styropian zabezpieczamy tynkiem strukturalnym.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Jeśli chcemy zadbać o maksymalne ocieplenie garażu pamiętajmy o tym, że wylewka betonowa, którą wykonamy pod blaszak powinna być szersza o co najmniej kilkanaście centymetrów z każdej strony. Pozwoli to uniknąć problemu wychładzania się wnętrza garażu od gleby. Jeśli zaś nie chcemy samodzielnie wykonywać ocieplenia pamiętajmy, że najlepsi producenci, tacy jak Garaże Blaszane Podkarpacie oferują możliwość zamówienia blaszaka z gotowym, fabrycznym ociepleniem, dzięki czemu możemy zaoszczędzić swój czas.

Podsumowując garaże blaszane małopolska są praktyczne, trwałe i funkcjonalne a przy tym nie kosztują dużo. Jeśli jednak zależy nam na utrzymaniu maksymalnego komfortu powinniśmy zadbać o odpowiednie ich ocieplenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj