Jakich mebli tak naprawdę potrzebujesz? Odpowiedź może Cię zaskoczyć!

Każda sypialnia musi być miejscem, które sprzyja dobremu wypoczynkowi i choć to truizm, to jednak ciągle popełniamy pewne błędy, które skutkują tym, że trudno nam się wyspać. Warto zatem zastanowić się jakich mebli potrzebujesz do sypialni i jak zapewnić ergonomię w tym wnętrzu.

Łóżko, czyli najważniejszy sypialniany mebel

Wybór łóżka jest niełatwy. Mamy wszak drewniane i drewnopodobne, a także metalowe ramy, do których dobieramy stelaż, a także materac. Zatem, aby otrzymać funkcjonalny mebel tak naprawdę musimy kupić dwa lub trzy produkty, gdyż niektórzy producenci oferują modele ze stelażem. Takie rozwiązanie ma swoje plusy, gdyż można dopasować materac do własnych potrzeb, a wybór tych produktów jest naprawdę duży. Można wybrać model wysokoelastyczny z pianki albo lateksowy. Do wyboru są materace z dodatkową warstwą z włókna kokosowego lub bambusowego, które mają właściwości antyseptyczne. Neutralizują nie tylko roztocza, ale również bakterie. Można zdecydować się na materac o dwóch poziomach twardości z każdej strony. Taki wariant sprawdza się zwłaszcza do klasycznego łóżka dwuosobowego. Jeśli osoby śpiące w jednym łóżku znacząco różnią się wagą, to warto wybrać nie tylko modele o dwóch poziomach twardości, ale również kieszeniowe, w przypadku których materac dopasowuje się do krzywizn kręgosłupa w czasie snu. Oczywiście można wybrać inny typ łóżka, który ma nie tylko pojemnik na pościel, ale również wbudowany materac, najczęściej wysokoelastyczny. Świetnie sprawdzają się wysuwane amerykanki, a także rozkładane narożniki z funkcją spania. Te ostatnie będą odpowiednie do sypialni, która jednocześnie pełni funkcję pokoju dziennego, np. w kawalerce. Innym wyborem może być łóżko wyposażone w podwójny materac i stelaż, a dodatkowo tapicerowane, a więc kontynentalne.

Jakie meble sprawdzą się w sypialni?

Poza łóżkiem warto wybrać szafki nocne, które umieszcza się symetrycznie po obydwu stronach. Można na nich ustawić niewielkie lampki nocne, aby nie korzystać z głównego źródła światła wieczorem czy w nocy. Zmieszczą się w nich również podręczne drobiazgi, jak choćby książka czy okulary, a także leki zażywane przed snem. Jeśli nie ma się osobnego pomieszczenia garderobianego, to sypialnia jest najlepszym miejscem do ustawienia szafy. Doskonale sprawdzi się zarówno model z drzwiami uchylnymi, jak i przesuwnymi. Wszystko zależy od preferencji, jednak w wąskim pomieszczeniu lepiej sprawdzi się szafa z drzwiami przesuwnymi. Warto wybrać model z systemem cichego domykania, zwłaszcza jeśli dwie osoby korzystające z sypialni wstają o różnych porach. W sypialni może znaleźć się również miejsce na toaletkę. O takim rozwiązaniu marzy wiele kobiet. Rozwiązuje ono również problem „walki o łazienkę” w godzinach porannych, gdyż makijaż można wykonać przy toaletce, co sprawia, że z łazienki nie trzeba długo korzystać.

Tutaj znajdziesz ponad 3000 mebli do sypialni.

Każdy ma swoje preferencje i potrzeby. Ważne, by ustawienie mebli zapewniało ergonomię w sypialni i jej nie przytłaczało.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj