Freeride to popularna dyscyplina narciarska, która polega na przemierzaniu ośnieżonych ścieżek, którymi nie podążają inni narciarze. Gdy znudziło ci się już zjeżdżanie po idealnie przygotowanych trasach i poszukujesz nowych wyzwań, w takim przypadku freeride może być doskonałym wyborem!

Pod pojęciem freeride’u znajduje się jazda na nartach odbywająca się poza trasami, czyli po zboczach oraz ścieżkach w różnicowanych warunkach terenowych. W związku z tym, że narciarze nie mogą korzystać wtedy z przygotowanych tras, muszą także radzić sobie w bardziej wymagających okolicznościach – na świeżym, kopnym śniegu. To powoduje, że do jazdy konieczne są odpowiednie narty. Jeżeli także myślisz o tym, aby rozpocząć swoją przygodę z narciarskim freeride, sprawdź, jakie narty są potrzebne do tej aktywności, a także, gdzie można je kupić!

Czym różnią się narty freeride od zwykłych nart zjazdowych?

W porównaniu do zwykłych nart zjazdowych narty freeride mają inną konstrukcję, dzięki czemu mogą radzić sobie także tam, gdzie szlaki nie są specjalnie szykowane na narciarzy. Muszą one sprostać zatem większym wymaganiom, aby zapewnić właściwą płynność jazdy, więc przed pierwszą wyprawą należy zaopatrzyć się we właściwy sprzęt. Z tego też powodu narty freeride są szersze oraz dłuższe od normalnych nart zjazdowych. Posiadają one także specjalny rocker, czyli podwinięte końcówki, aby można było łatwiej radzić sobie zarówno przy zjazdach, jak i przy podchodzeniu. Narty te mają także lekką konstrukcję oraz odpowiedni profil, by zapewnić pełną zwrotność. Wobec tego każdy, kto chce rozpocząć jazdę freeride, musi pamiętać o tym, aby zakupić odpowiednie narty dedykowane do tej aktywności narciarskiej. Gdzie można je dostać i ile trzeba za nie zapłacić?

Gdzie kupić narty freeride w dobrej cenie?

Koszt zakupu nart freeride wynosi zwykle od około 1200 do nawet ponad 3000 złotych w zależności od wybranej marki i modelu. Przy poszukiwaniu dobrego wyposażenia warto zwrócić uwagę na narty freeride Majesty, które wyróżniają się wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów oraz nowoczesnymi technologiami. Co więcej, można kupić je w przystępnych cenach. Narty do freeride można zakupić obecnie w wielu sklepach, w tym między innymi w sklepach internetowych. To właśnie tam na kupujących czekają jedne z najbardziej atrakcyjnych ofert pod kątem cen, dlatego też warto zajrzeć do nich w poszukiwaniu okazji. Wiele sklepów online proponuje także świetne promocje na narty freeride, dlatego też można kupić je jeszcze taniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj