Przy poszukiwaniu projektanta wnętrz zależy Ci głównie na osobie, która zorganizuje i urządzi Twoją przestrzeń mieszkalną czy biurową. Czy wiesz, że oprócz tworzenia projektów taki specjalista może też pomóc wcielić je w życie? Jeśli współpracuje z własnymi podwykonawcami np. stolarnią czy tapicernią, jest spora szansa na realizację z jego pomocą nawet niestandardowych zleceń, wymagających indywidualnego podejścia. Zobacz najważniejsze usługi biur projektowych.

Tworzenie koncepcji i projektów – główna usługa biur projektowych

Oczywiście głównym zadaniem, jakie stoi przed architektami wnętrz jest tworzenie koncepcji i wizualizacji przestrzeni. Może to być mieszkanie i dom, ale też lokal usługowy, handlowy czy biuro. Niektórzy specjaliści koncentrują się wyłącznie na powierzchniach mieszkalnych, inni na użytkowych. Bywa, że współpracują nie tylko z osobami prywatnymi, ale też firmami remontowymi czy deweloperami oferującymi na sprzedaż mieszkania w standardzie „pod klucz”.

Aranżacje i wykończenia wnętrz – od pomysłu do realizacji

Osoby, które nie mają czasu lub ochoty na samodzielne zakupy i wykończenie wnętrza zgodnie z założeniami projektowymi, mogą rozważyć rozszerzenie współpracy z projektantem. Taki specjalista bardzo często jest gotów osobiście nadzorować postęp realizacji, a nawet sugerować odpowiednich podwykonawców do konkretnych zadań. Nierzadko zajmuje się też zamówieniem, a potem rozmieszczeniem wszystkich elementów aranżacji, wreszcie dekoracjami i elementami ozdobnymi. Chodzi o to, abyś Ty, jako inwestor miał wolną, beztroską głowę i mógł wprowadzić się „na gotowe”.

Realizacja projektów z podwykonawcami

Znalezienie podwykonawców, którzy zrozumieją ideę projektu, a następnie wcielą go w życie zgodnie z zaleceniami projektanta i oczekiwaniami klientów, często jest bardzo trudne. To znów strata czasu na szukanie i brak pewności, co do rzetelności ekipy.

Inaczej wygląda współpraca z projektantem, którego pracownica współpracuje z dobrymi specjalistami. Kto to może być? M.in.:

  • tapicernia,
  • stolarnia,
  • ekipa remontowa.

Nietypowy projekt wymagający zrobienia mebli na konkretny wymiar? A może odnowienie starszych, podniszczonych mebli i ponowne wkomponowanie ich w wystrój? Wszystko jest możliwe z pomocą fachowców, których poleci Ci projektant. Często jest to doskonała opcja z uwagi na to, że wykonawcy znają się i współpracowali już przy innych zadaniach, dzięki czemu wyrobili sobie wspólne tempo pracy oraz świetnie się rozumieją. Ponadto skorzystanie z kompleksowej oferty nierzadko pozwala zaoszczędzić pieniądze.

Nadzór projektanta nad pracami

Zorganizowanie całego procesu remontu, zakupów, dostaw, kontrolowanie grafiku prac i harmonogramu ekip, wreszcie weryfikowanie, czy postępują one zgodnie z przyjętymi ustaleniami i standardami – to też wymaga czasu, jak również wiedzy. Zaangażowany projektant może dopilnować, aby jego projekt został wcielony w życie i usatysfakcjonował klienta. Nadzór wykonawczy to dodatkowa usługa, na którą decyduje się wiele osób współpracujących z pracowniami architektonicznymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj