Poszukiwanie pracy – podobnie jak wiele czynności wykonywanych przez nas w codziennym życiu – przeniosło się do Internetu. Nie jest tajemnicą, że obecnie mało kto próbuje znaleźć już zatrudnienie, przeszukując ogłoszenia w prasie, lub dzwoniąc do firm z pytaniem, czy akurat nie poszukują pracownika. Sieć daje mnóstwo możliwości, jeśli chodzi o poszukiwanie zatrudnienia odpowiadającego naszym oczekiwaniom. Jednak czy na pewno wykorzystujemy je w stu procentach? O czym warto pamiętać w trakcie poszukiwania pracy?

Nie szukaj pracy na oślep!

Aby szukanie pracy nie przerodziło się w desperacką próbę znalezienia byle jakiego zatrudnienia, warto podejść do tego procesu z chłodną głową oraz jasno sprecyzowanym planem. Określ, jakie stanowisko Cię interesuje, wyznacz oczekiwane widełki zarobków i zastanów się, które lokalizacje weźmiesz pod uwagę. Jasny i konkretny plan pozwoli już na wstępie zawęzić poszukiwania wyłącznie do interesujących Cię ofert i uniknąć chaotycznego, bezskutecznego poszukiwania zatrudnienia.

Zadbaj o profesjonalne i wartościowe CV

Często, by zdobyć wymarzoną posadę, nie wystarczy wpisać w wyszukiwarkę podstawowej frazy, np.: praca murarz i odpowiedzieć na ofertę. Warto wcześniej przygotować profesjonalne dokumenty aplikacyjne: CV, referencje od poprzednich pracodawców, czy list motywacyjny. Nawet jeśli nie są one wymogiem w ogłoszeniu, z pewnością pomogą zrobić dobrze wrażenie i zwiększą szanse na znalezienie wymarzonego zawodu.

Wykorzystaj portale skupiające fachowców

Większość osób poszukiwania pracy przez Internet rozpoczyna zwykle od przegadania lokalnych portali ogłoszeniowych czy serwisów wyspecjalizowanych w ogłoszeniach o pracę. Warto jednak pójść o krok dalej i samemu opublikować swoją ofertę. W sieci znajdziesz wiele branżowych portali, np. oferujących pracę murarzom, magazynierom, mechanikom samochodowym, specjalistom do spraw sprzedaży oraz innym fachowcom. Ich wielką zaletą jest to, że oprócz pracowników, odwiedzają je także pracodawcy, przeglądając profile kandydatów na wolne stanowiska. Chcesz, by praca znalazła Ciebie? Po prostu daj sobie na to szansę.

Korzystaj z mediów społecznościowych

Kolejnym cennym medium z punktu widzenia osób, poszukujących zatrudnienia są social media. Mowa tu nie tylko o Facebooku czy Instagramie, ale przede wszystkim o portalach służących nawiązywaniu kontaktów biznesowych i ułatwiających robienie kariery. Doskonałymi przykładami takich platform są LinkedIn oraz Goldenline.

Pokaż swoje umiejętności i doświadczenie

Pamiętaj również o przedstawieniu swojego pracowniczego dorobku nie tylko w formie CV, ale również portfolio. Internet daje szereg możliwości zaprezentowania w ciekawy sposób swoich umiejętności, doświadczeń zawodowych czy dotychczasowych realizacji. Warto z nich skorzystać, by wyróżnić się spośród grona innych kandydatów i zwiększyć swoje szanse na znalezienie wymarzonego zatrudnienia.

Praca – murarz, kierowca lub pracownik biurowy – znajdziesz ją na Dryg.pl

Szukasz pracy? Zależy Ci na sprawdzonych ogłoszeniach od zweryfikowanych pracodawców z Twojej okolicy? Wejdź na Dryg.pl i przeglądaj najświeższe oferty zatrudnienia w interesującym Cię zawodzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj