Mimo, że rok jeszcze się nie skończył, już teraz wszystko wskazuje na to, że będzie on rekordowy dla branży mieszkaniowej. Nie tylko w Rzeszowie, ale i w innych miastach Polski ilość mieszkań oddanych do użytku systematycznie rośnie. Rzeszów plasuje się na tym tle bardzo dobrze. Według prognoz do końca 2018 roku oddanych zostanie w sumie ponad 3000 nowych mieszkań.

Dobry czas dla deweloperów

Branża mieszkaniowa rozwija się bardzo dobrze. Od kilku lat obserwujemy systematyczny wzrost, a każdy kolejny rok staje się rokiem rekordowym pod kątem ilości oddanych lokali mieszkalnych. Mieszkaniowa hossa trwa również w Rzeszowie. Nowe mieszkania powstają tu w zaskakującym tempie i wszystko wskazuje, że również ten rok będzie dla stolicy podkarpacia rekordowy. Dobrą koniunkturę napędzają konsumenci, którzy stale poszukują nowych mieszkań w Rzeszowie.

Nowe mieszkania dla młodych i nie tylko

Nowe mieszkania to rozwiązanie, które najczęściej wybierają młodzi ludzie. Są to w większości młode małżeństwa, które mają już dzieci, albo planują założenie rodziny w najbliższym czasie. Szukają więc komfortowych i nowoczesnych mieszkań o dużej funkcjonalności. Ale nowe budownictwie interesuje również osoby starsze. One z kolei doceniają bezpieczeństwo jakie wyróżnia nowoczesne osiedla. Całodobowy monitoring, ochrona, wydzielone i ogrodzone osiedle to ogromny komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Rzeszów – tu warto mieszkać

Rzeszów to idealne miejsce do zamieszkania. Nie tylko ze względu na szeroki wybór nowych mieszkań, choć ten aspekt jest rzeczywiście bardzo istotny. Ogromną przewagą tego miasta jest to, że w ubiegłym roku ceny mieszkań z rynku pierwotnego były niższe (!) niż mieszkania z rynku wtórnego. To naprawdę wyjątkowa i niespotykana w innych miastach sytuacja. Zwykle to nowe mieszkania są nieco droższe, a w Rzeszowie odwrotnie. Choć turystycznie miasto nie może konkurować z takimi ośrodkami jak Kraków, Wrocław czy chociażby Lublin to ma wiele do zaoferowania w innych aspektach. Niska stopa bezrobocia, zarobki przewyższające średnią krajową, bogata oferta edukacyjna i zawodowa – to wszystko wpływa na atrakcyjność miasta.

Kupować teraz czy nie?

Zdecydowanie tak! Bez względu na to czy interesują Cię nowe mieszkania Rzeszów pod wynajem czy zamieszkania to idealny moment, żeby rozejrzeć się za właściwym lokalem. Warto wykorzystać dobrą passę na rynku nieruchomości i korzystać z nadarzającej się okazji nabycia nowych mieszkań w atrakcyjnych cenach. Nie wiadomo bowiem jak rynek nieruchomości będzie wyglądał w kolejnym roku.

Sprawdź ofertę dewelopera w Wikana Rzeszów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj