Firmy oferujące prace wysokościowe zatrudniają specjalistów, których określa się mianem alpinistów przemysłowych. Zakres usług świadczonych przez tego typu przedsiębiorstwa jest bardzo szeroki i zalicza się do nich zarówno prace konserwacyjne, montażowe, czyszczące, remontowo-budowlane oraz serwisowe. Dzięki tego typu czynnościom można utrzymać budynki w dobrym stanie technicznym i wizualnym przez wiele lat. Jakiego typu obowiązki ciążą jeszcze na alpinistach przemysłowych?

Utrzymywanie czystości

Stan elewacji w ogromnym stopniu przekłada się nie tylko na wytrzymałość całej konstrukcji, ale również wizerunek firmy, której siedziba mieści się w danym obiekcie. Z tego względu, konieczne jest zadbanie o czystość zewnętrznych elementów. Prace wysokościowe w tym przypadku polegają zarówno na myciu okien, jak i myciu dachów, ram, oszkleń i czyszczeniu elewacji. Oprócz tego, fachowcy są odpowiedzialni za utrzymanie czystości lamp, gzymsów oraz innych miejsc gdzie trudno dotrzeć. W tym celu bardzo często wykorzystuje się wodę pod odpowiednim ciśnieniem. Kolejną czynnością jest mycie elewacji, której kolor może zmieniać się z powodu zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu.

Usuwanie zanieczyszczeń z rynien

W okresie wiosny i jesieni bardzo często zdarzają się intensywne opady deszczu, które stanowią prawdziwe wyzwanie dla systemu rynien, zwłaszcza jeśli jest on dosyć mocno zatkany różnego rodzaju brudem. W takich miejscach często zakładają gniazda ptaki, co również wpływa na ograniczenie odprowadzania wody. W tym przypadku prace wysokościowa będą polegać na bieżącym kontrolowaniu stanu rynien i w razie potrzeby, przywracaniu pożądanej przepustowości. To z kolei pozwoli ograniczyć ryzyko zawilgocenia budynku.

Na czym jeszcze polegają prace wysokościowe?

Oprócz wyżej opisanych czynności, alpiniści przemysłowi zajmują się także montażem i demontażem różnego rodzaju materiałów reklamowych, w tym billboardów. Często zleca się im budowę konstrukcji na wysokości oraz dokonywanie napraw w trudno dostępnych miejscach.

Zapraszamy: prace wysokościowe Poznań

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj