Pogłębianie dna zbiornika wodnego może wiązać się z różnymi potrzebami. Wynika to z zapotrzebowania na materiał, który można w ten sposób pozyskać, lub celem jest zwyczajnie oczyszczenie lub pogłębienie konkretnego obszaru. Do takich zadań stosuje się pogłębiarki ssące, inaczej nazywane refulerami. Do czego służą i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Do czego służą pogłębiarki?

Urządzenia te przeznaczone są do prac hydrotechnicznych. Pogłębiarki z powodzeniem wykorzystuje się przy:

  • pogłębianiu portów,
  • pogłębianiu przystani,
  • czyszczeniu kanałów,
  • czyszczeniu zbiorników,
  • odzyskiwaniu lądu,
  • zabezpieczaniu wybrzeża,
  • odmulaniu tam,
  • pogłębianiu na dużych głębokościach,
  • pogłębianiu na otwartym morzu.

Jak widać spektrum ich możliwości jest bardzo szerokie. W związku z tym, do poszczególnych rodzajów prac, wykorzystywane są odpowiednio przystosowane refulery (inaczej pogłębiarki).

W przypadku pogłębiarek Dragflow oferowanych przez firmę SIGMA S.A., które wyposażone są w pompę zatapialną firmy Dragflow, można z powodzeniem wykorzystywać je do prac związanych z wydobyciem kruszyw, oczyszczaniem zbiorników z zanieczyszczeń i szlamów, do prac portowych oraz w wielu innych zastosowaniach związanych z pogłębianiem i oczyszczaniem zbiorników wodnych.

Odpowiednio dobrany refuler pozwoli nam efektywnie wykonać zadanie, jakie przed nim postawimy.

Na co zwrócić uwagę wybierając pogłębiarkę?

Na samym początku powinniśmy określić, do jakiego rodzaju prac hydrotechnicznych będzie przeznaczona. Jedne zabiegi będą wymagały wysokiej precyzji, przez co pogłębiarki takie muszą charakteryzować się precyzyjnym układem sterowania, aby pogłębianie odbywało się na odpowiedniej głębokości, inne zaś będą musiały być dostosowane do prac na dużych lub małych głębokościach.

Kolejnym aspektem jest jakość podzespołów pogłębiarki. Wybierając refuler, który skonstruowany został z najlepszej jakości materiałów, możemy znacząco zminimalizować wydatki związane z serwisem i eksploatacją, ponieważ rozwiązania technologiczne, jak również jakość użytych komponentów mają realny wpływ na koszt inwestycji.

Ważne aby w parze z odpowiednią jakością urządzenia, szła również jego wydajność. Kluczową rolę odgrywa pompa zatapialna, która jest sercem pogłębiarki ssącej. Dla przykładu pompy zatapialne firmy Dragflow, umożliwiają transportowanie zawiesiny, której materiał stały stanowi do 70% jej wagi. Refuler z tego typu pompą, jest bardzo wydajnym urządzeniem, co przekłada się na krótszy czas potrzebny do wykonania konkretnego zlecenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj