Na przebarwienia powstające na powierzchni zębów ma wpływ wiele czynników. Zbyt częste jedzenie czy picie pewnych produktów, przebyte choroby i związana z nimi antybiotykoterapia, niedokładne mycie zębów, wiek czy skłonności genetyczne. Jak przywrócić im dawny wygląd lub nadać zupełnie nowy i olśniewający?
Jak nadać pożądany ton szkliwu?
Biały uśmiech często kojarzony jest elegancją, potrafi odmłodzić, ocieplić wizerunek, a nawet być lepszą ozdobą niż perły czy diamenty. Żeby jednak efekt wybielania zębów faktycznie dodał uroku, warto przeprowadzić go w profesjonalnym gabinecie jak np. dentysta Praga Południe. Tylko wykorzystanie profesjonalnych metod wybielania zębów, daje pożądany efekt. Ostateczny kolor powinien być bowiem dobrany zarówno do karnacji, jak i wieku pacjenta. Tylko wówczas rozjaśnione szkliwo będzie wyglądało w pełni naturalnie.
Czy wybielanie laserem zawsze się sprawdza?
Istnieje kilka metod, które pozwalają na uzyskanie pożądanej barwy powierzchni zębów. Jedną z nich jest laserowe wybielanie zębów. Głównym czynnikiem jest tu światło, które uaktywnia nadtlenek wodoru i daje praktycznie natychmiastowy efekt rozjaśnienia zębów. Tym sposobem można zmienić odcień zębów i rozjaśnić ich wyjściowy kolor nawet o kilkanaście tonów. Inną powszechnie stosowaną metodą i dającą równie zadowalające efekty, jest metoda nakładkowa. Trwa jednak nieco dłużej i prócz sesji w gabinecie dentystycznym pacjent otrzymuje także specjalne szyny do użytku domowego. Nie u wszystkich można jednak rozjaśnić zęby przy użyciu lasera. Wykluczone są m.in. osoby, które zwłaszcza w dzieciństwie często stosowały antybiotykoterapię.
Licówki w walce z przebarwieniami
Na szczęści popularne licówki, mogą być stosowane u każdego. Poza nadaniu pożądanego kształtu zębom a także skorygowaniu ich ustawienia świetnie nadają się także do nadania pożądanego tonu. Ich powierzchnia jest odporna na ścieranie oraz przebarwienia, co zapewnia względną trwałość koloru.