Na przebarwienia powstające na powierzchni zębów ma wpływ wiele czynników. Zbyt częste jedzenie czy picie pewnych produktów, przebyte choroby i związana z nimi antybiotykoterapia, niedokładne mycie zębów, wiek czy skłonności genetyczne. Jak przywrócić im dawny wygląd lub nadać zupełnie nowy i olśniewający?

Jak nadać pożądany ton szkliwu?

Biały uśmiech często kojarzony jest elegancją, potrafi odmłodzić, ocieplić wizerunek, a nawet być lepszą ozdobą niż perły czy diamenty. Żeby jednak efekt wybielania zębów faktycznie dodał uroku, warto przeprowadzić go w profesjonalnym gabinecie jak np. dentysta Praga Południe. Tylko wykorzystanie profesjonalnych metod wybielania zębów, daje pożądany efekt. Ostateczny kolor powinien być bowiem dobrany zarówno do karnacji, jak i wieku pacjenta. Tylko wówczas rozjaśnione szkliwo będzie wyglądało w pełni naturalnie.

Czy wybielanie laserem zawsze się sprawdza?

Istnieje kilka metod, które pozwalają na uzyskanie pożądanej barwy powierzchni zębów. Jedną z nich jest laserowe wybielanie zębów. Głównym czynnikiem jest tu światło, które uaktywnia nadtlenek wodoru i daje praktycznie natychmiastowy efekt rozjaśnienia zębów. Tym sposobem można zmienić odcień zębów i rozjaśnić ich wyjściowy kolor nawet o kilkanaście tonów. Inną powszechnie stosowaną metodą i dającą równie zadowalające efekty, jest metoda nakładkowa. Trwa jednak nieco dłużej i prócz sesji w gabinecie dentystycznym pacjent otrzymuje także specjalne szyny do użytku domowego. Nie u wszystkich można jednak rozjaśnić zęby przy użyciu lasera. Wykluczone są m.in. osoby, które zwłaszcza w dzieciństwie często stosowały antybiotykoterapię.

Licówki w walce z przebarwieniami

Na szczęści popularne licówki, mogą być stosowane u każdego. Poza nadaniu pożądanego kształtu zębom a także skorygowaniu ich ustawienia świetnie nadają się także do nadania pożądanego tonu. Ich powierzchnia jest odporna na ścieranie oraz przebarwienia, co zapewnia względną trwałość koloru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj