Wielu parom wydaje się, że dany moment to nie jest odpowiedni czas na dziecko, dlatego odkładają tę decyzję na kolejne miesiące i lata. Nie ma w tym nic dziwnego, zwykle chcą bowiem zapewnić potomstwu jak najlepsze warunki. Niestety problem pojawia się, gdy nadchodzi ten odpowiedni czas, ale mimo usilnych i regularnych starań nie możemy osiągnąć wymarzonego rezultatu. Wtedy warto skorzystać z pomocy specjalistycznej kliniki w Warszawie, która pomoże swoim pacjentom określić przyczynę niepłodności, a w najtrudniejszych przypadkach zaleci procedurę in vitro.

Przygotowania do zapłodnienia metodą in vitro w Warszawie

Zapłodnienie in vitro zaleca się jedynie pacjentom, u których inne formy leczenia farmakologicznego zawiodły lub u których zdiagnozowano schorzenia, które znaczącym stopniu utrudniają zajście w ciążę. Poradnie w Warszawie oferują parom w tej trudnej dla nich sytuacji profesjonalną opiekę medyczną, począwszy od pielęgniarek i asystentek, aż po doświadczonych lekarzy. Nie brakuje tam także wsparcia psychologicznego oferowanego przez specjalistów z tej właśnie dziedziny. Pierwsza wizyta jest dla wielu par ogromnym stresem, mimo to nie warto z nią zwlekać i jak najszybciej umówić się na konsultację. Podczas niej lekarz przeprowadza bardzo dokładny wywiad medyczny, a także, jeśli jest taka możliwość, analizuje wyniki badań robionych na przełomie mniej więcej ostatniego roku. W razie konieczności – zleca on kolejne badania, które uzupełniają dokumentację medyczną i stają się wyznacznikiem dalszego leczenia.

Jak przebiega proces in vitro w warszawskiej klinice?

Jeśli dana para zostanie zaklasyfikowana do procedury zapłodnienia in vitro, będzie to dla niej niezwykle ważna decyzja i ogromny krok ku spełnieniu swojego marzenia o potomstwie (więcej na https://warszawa.klinikabocian.pl/oferta/in-vitro). W klinikach w Warszawie zapłodnienie metodą in vitro składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest stymulacja hormonalna, która ma na celu przygotowanie organizmu kobiety do ciąży. Następnie przychodzi czas na pobranie komórek od obojga partnerów, które w kolejnym etapie są niezbędne do zapłodnienia pozaustrojowego. Ostatnim elementem jest przeniesienie zapłodnionej komórki jajowej do organizmu kobiety, gdzie powinna się ona zagnieździć i rozwijać przez kolejne 9 miesięcy. Aby sprawdzić czy organizm pacjentki prawidłowo zareagował na transfer, po ok. dwóch tygodniach zaleca się wykonanie badania krwi (beta HCG), a po kolejnych 3 tygodniach – pierwszego usg, które pomoże potwierdzić upragnioną ciążę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj