Tak jak silnik w samochodzie, tak pompa do opryskiwacza polowego pełni bardzo ważną funkcję w całościowym funkcjonowaniu urządzenia. Chcąc cieszyć się niezawodnością, należy przede wszystkim dbać o jej odpowiednie użytkowanie oraz serwis.

Regularny serwis to podstawa

Niezależnie od tego, czy jest to pompa do opryskiwacza, dysza, czy węże, musimy dbać o dobrą kondycję sprzętu. Elementy muszą być w co najmniej dobrym stanie, by jako kompletne urządzenie, móc działać sprawnie i efektywnie. Każdorazowa inspekcja przed rozpoczęciem prac w polu, pomoże nam się uchronić przed niespodziewaną awarią, a także skalibrować urządzenie. W przypadku, gdy zauważymy nieprawidłowości w działaniu opryskiwacza, powinniśmy jak najszybciej dokonać naprawy usterki.

Pozorna oszczędność nie popłaca

W przypadku potrzeby naprawy, wymiany podzespołów czy płynów eksploatacyjnych, nie należy oszczędzać. Części, które potrzebują wymiany, powinny być zastępowane oryginałami, a nie tanimi zamiennikami, ponieważ te mogą nie do końca spełniać swoje przeznaczenie lub wykazywać się niższą trwałością.

Kiedy pompa do opryskiwacza polowego posiada smarowanie olejowe, powinniśmy pamiętać o jego kontroli. Z czasem może on tracić swoje właściwości, a tym samym nie zabezpieczać odpowiednich jej elementów w należyty sposób. Ważne, aby stosować taki olej, jaki zaleca producent pompy. Niestosowanie się do zaleceń lub zaniedbywanie regularnej wymiany, może doprowadzić do wystąpienia awarii tego podzespołu opryskiwacza polowego.

Pompa do opryskiwacza polowego z odpowiednią mocą

Pompa pompie nie równa. Dlatego w zależności od potrzeb, powinniśmy dobierać jej efektywność. Gdy będzie za słaba, nasz opryskiwacz nie będzie wydajny. Z kolei wybór zbyt mocnej pompy sprawi, że będziemy marnotrawić jej potencjał. W obu przypadkach źle dobrana pompa, może prowadzić do nieprawidłowego funkcjonowania opryskiwacza.

W internecie można znaleźć odpowiednie wzory, dzięki którym, biorąc pod uwagę odpowiednie parametry, będziemy mogli wyliczyć, o jakiej wydajności pompy potrzebujemy.

Właściwie dobrana pompa do opryskiwacza, nie tylko sprawi, że nasze urządzenie będzie funkcjonować prawidłowo, ale także nie będzie generować niepotrzebnych kosztów związanych ze zbyt dużym zużyciem energii, potrzebnej do jej zasilenia.

Jeżeli więc będziemy dbać o naszą pompę do opryskiwacza, postępować zgodnie z zaleceniami producenta i regularnie ją serwisować w sposób właściwy, powinniśmy cieszyć się eksploatacją umożliwiającą nam prowadzenie sprawnych prac w polu. Pamiętajmy, że opryskiwacz polowy to nie tylko pompa, dlatego trzeba dbać należycie o wszystkie podzespoły, które się na niego składają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj