Wśród maszyn pracujących stosowanych na skalę przemysłową, wyróżniamy uniwersalne maszyny do prasowania, które bardzo dobrze sprawdzają się przy zagnieceniach na krawędziach, łatach, kołnierzach- wszędzie tam, gdzie potrzeba wyjątkowo dużej siły zaprasowywania. Inwestycja w wydajną maszynę do prasowania jest dla firmy opłacalna w dłuższej perspektywie czasu. Oszczędność czasu i energii przy eksploatacji przemysłowej maszyny do prasowania jest szczególnie ważna w punktach krawieckich, pralniach i szwalniach.

Maszyny do prasowania a oszczędność czasu

Specyfiką maszyny do prasowania jest bardzo duża wszechstronność i gotowość do błyskawicznej produkcji pary. W pełni programowalna praca maszyny, czasu naparowywania i regulowana temperatura płyty oraz możliwość podłączenia wytwornicy w znacznym stopniu wpływają na dokładność i szybkość prasowania. Maszyny do prasowania są rozwiązaniem ekonomicznym; ich wydajność jest szczególnie zauważalna w punktach usługowych; tego typu urządzenia świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie tempo pracy i jej dokładność są kwestiami priorytetowymi. Profesjonalne prasowanie wymaga użycia odpowiednich urządzeń. Maszyny do prasowania pozwalają na większą automatyzację pracy i redukcję czasu prasowania. Wysokiej jakości para w znacznym stopniu ułatwia i usprawnia dopasowywanie nawet najdrobniejszych elementów trudno prasowalnych materiałów.

Prasa manualna łatwa w użytkowaniu

Maszyny do prasowania można podzielić ze względu na ich przeznaczenie. Możemy wyróżnić na przykład prasę z płytą do prasowania bioder lub nogawek spodni. Konstrukcja tych maszyn jest idealnie dostosowana pod konkretny rodzaj pracy. Pedał mechaniczny, który zamyka górną płytę- jest dużym udogodnieniem w obsłudze i kontroli nad maszyną. System odsysania można podłączyć pod dolną płytę. Podłączenie na parownicy odbywa się w sposób łatwy i szybki. Prasowanie linii bioder lub nogawek wymaga dużej siły nacisku przy użyciu odpowiedniej jakości pary. Maszyny do prasowania dedykowane do tego rodzaju zaprasowywania- spełniają te wymogi. Na przestrzeni wielu dziesięcioleci- maszyny do prasowania podlegały udoskonaleniom i transformacjom, w efekcie- otrzymujemy dziś od producentów niezawodny i maksymalnie dostosowany sprzęt prasowalniczy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj