Zgodnie z tradycją, to diament, jako najtwardszy kamień szlachetny, powinien zdobić palec ukochanej kobiety. Coraz częściej jednak odchodzi się od tej zasady, a pierścionki zaręczynowe, mieniące się blaskiem innych minerałów, nie wywołują już większego zdziwienia. Jak zauważają jubilerzy, rosnącym sukcesywnie zainteresowaniem cieszy się biżuteria z szafirem. Nic w tym dziwnego, bowiem kamień ten charakteryzuje się niebagatelnym pięknem oraz tajemnicą, ukrytą w głębi jego koloru. Chcesz zaskoczyć ukochaną nieszablonowym prezentem? Dowiedz się więc, co oznacza szafir w pierścionku zaręczynowym.

Co musisz wiedzieć o szafirach?

Szafirem nazywany jest korund – kamień szlachetny, pochodzący z grupy tlenowców. W przyrodzie występuje on głównie w Azji oraz w Australii, gdzie odnaleziono najpiękniejsze, znane człowiekowi szafiry, zachwycające bogactwem barw. I to właśnie o kolorach tego wyjątkowego minerału warto dowiedzieć się nieco więcej. Cennym źródłem wiedzy może być tutaj artykuł „Wszystkie kolory szafirów – odkryj ich piękno i symbolikę!”, w którym to wymienione są znane nam barwy tego wyjątkowego kamienia szlachetnego. Wbrew pozorom, to nie tylko błękit, ale również kolor zielony, czerwony, żółty i pomarańczowy, urzekające swoją estetyką i pięknem. Każdy z nich posiada natomiast inną symbolikę, którą warto poznać, zanim wręczymy ukochanej wyjątkowy pierścionek.

Pierścionek zaręczynowy z szafirem czy z diamentem?

Tradycja wręczania wybrance serca pierścionka zaręczynowego wiąże się z nierozerwalnie z historią naszego kraju. O tym niezwykle ciekawym zagadnieniu można dowiedzieć się nieco więcej z artykułu „Pierścionek zaręczynowy – na którym palcu należy go nosić?”, którego autor poruszył również tematykę tradycji, związanych z noszeniem tego rodzaju biżuterii. Jak wspomina, jeszcze całkiem niedawno, to właśnie diamenty zdobiły palce kobiet. Nic w tym dziwnego, bowiem to najtwardsze kamienie szlachetne, co miało symbolizować trwałość uczuć. Dziś uwaga zakochanych mężczyzn coraz częściej kieruje się w stronę pierścionków z szafirem. Są one bowiem szansą na zaskoczenie ukochanej niebagatelną decyzją i nieskazitelnym pięknem wybranego kamienia szlachetnego.

Co warto wiedzieć o biżuterii z szafirami?

Co symbolizuje niebieski szafir?

Głęboki błękit, pełen piękna i tajemnicy, to doskonałe połączenie ze szlachetnym złotem. Nic dziwnego, że coraz częściej to właśnie na nie stawiają mężczyźni, chcący wręczyć ukochanej wyjątkowy pierścionek zaręczynowy. Zanim jednak ozdobi on palec wybranki serca, warto dowiedzieć się, co tak naprawdę symbolizuje niebieski szafir. Jak się okazuje, błękit kamienia szlachetnego:

  • oznacza miłość i szczęście małżeńskie,
  • chroni właściciela przed napływem negatywnych emocji,
  • uwalnia od pokus i wzmacnia silną wolę,
  • symbolizuje prawdę i sprawiedliwość.

Szafir określany jest również jako kamień nieśmiertelności i czystości, a jego pięknem zachwycano się już w starożytności. Swoiste apogeum zainteresowania pierścionki zaręczynowe z niebieskim szafirem zawdzięczają z kolei Dianie – księżnej Walii oraz księciu Karolowi, który to swojej wybrance wręczył wyjątkowy pierścionek, ozdobiony niebieskim kamieniem szlachetnym w otoczeniu połyskujących diamentów.

Kiedy warto kupić pierścionek zaręczynowy z czerwonym szafirem?

Niebieski szafir otwiera umysł na nowe doznania i pozwala zdobywać kolejne doświadczenia. To symbol kobiet, które nie boją się odkrywać tajemnic świata. Pierścionek zaręczynowy z czerwonym szafirem sprawdzi się z kolei doskonale u tych, które odważnie stawiają czoła przeciwnościom losu i szczerze mówią o swoich uczuciach. Dodatkowo czerwień to symbol:

  • płomiennej miłości i pożądania,
  • energii do podejmowania kolejnych wyzwań,
  • ognistego temperamentu.

Decydując się na pierścionek zaręczynowy, ozdobiony kamieniem w płomiennych barwach, bez słów wyrazić można swoją namiętność, miłość i ogień rozpalonego w sercu uczucia.

Bogata symbolika szafiru – co oznaczają pozostałe kolory kamienia szlachetnego?

Jak już zostało wspomniane, szafir to nie tylko głęboki błękit czy ognista czerwień. W przyrodzie ten kamień naturalny występuje również w odcieniu pomarańczowym, symbolizującym kreatywność i mądrość, żółtym, przyciągającym bogactwo i szczęście oraz zielonym, nawiązującym swoją estetyką do nadziei na lepszą przyszłość. Biżuterię z takimi odcieniami szafirów można wręczyć nie tylko ukochanej kobiecie, ale również innym bliskim osobom, którym życzymy szczęścia, rozsądku w podejmowaniu najważniejszych decyzji oraz odwagi do stawiania czoła przeciwnościom losu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj