Stosowanie kremów z filtrem jest ważne nie tylko na odsłoniętych częściach ciała takich jak dekolt, nogi czy ręce, ale i na twarzy. Czy zatem latem trzeba zrezygnować z makijażu na rzecz ochrony SPF? Po jakie produkty kosmetyczne warto sięgnąć?

Makijaż a ochrona SPF 

Wydawać by się mogło, że wykonywanie makijażu nie ma sensu, gdy chce się nałożyć krem z filtrem. W końcu już sam makijaż może obciążać skórę, a aplikowanie na niego zwykłego kremu z filtrem niweczy cały wysiłek i obydwa kosmetyki zaczynają spływać, a do tego mogą zatykać pory. Tak jednak nie musi być, bowiem krem do twarzy z SPF ma inną, znacznie lżejszą formułę niż standardowe kremy z filtrem stosowane do ciała. Dodatkowo dostępne są też emulsje w sprayu, które łatwo się wchłaniają. Można zatem wybrać, czy wybiera się krem do twarzy SPF, czy emulsję w sprayu, którą można zastosować na makijaż. Ochronę SPF zawsze należy dopasować do potrzeb skóry. Większość Polek ma jasną cerę, a jeśli do tego jest ona wrażliwa, to krem SPF 50 do twarzy pod makijaż jest must have. Dzięki zastosowaniu wysokiego filtra skóra jest chroniona przed poparzeniami słonecznymi, ale i przedwczesnym fotostarzeniem.           

Jak stosować krem do twarzy z SPF, gdy chce się wykonać makijaż? 

Jeżeli wybieracie klasyczny krem do twarzy z SPF pod makijaż, to najpierw musicie bardzo dobrze oczyścić skórę. Pamiętajcie, że krem z SPF nakłada się przynajmniej 30 minut przed ekspozycją na słońce. Musicie wziąć pod uwagę także czas jaki potrzebujecie do wykonania makijażu. Najpierw trzeba oczyścić skórę, najlepiej przy użyciu płynu micelarnego. W ten sposób pozbędziecie się zanieczyszczeń, które nagromadziły się w nocy. W kolejnym kroku możecie zaaplikować serum, które stosujecie na naczynka, zaskórniki czy przebarwienia. Musicie poczekać około 5-10 minut aż produkt wniknie w skórę. Potem możecie już zamiast kremu nawilżającego nałożyć właśnie krem do twarzy z filtrem SPF jako bazę pod makijaż. Warstwa jaka jest rekomendowana to 2 mg/1cm2 skóry. Zastosujcie zatem go mniej więcej tyle, ile stosujecie kremu nawilżającego. Gdy się wchłonie możecie przejść do nakładania makijażu. Ważne by wybierać produkty lekkie, które nie zapychają porów. Makijaż można zwieńczyć pudrem ryżowym, który świetnie nadaje się nawet do cery problematycznej. Oczywiście zamiast kremu możecie też wybrać produkt w sprayu. Wtedy wszystkie czynności pielęgnacyjne i makijaż wykonujecie jak zwykle i mgiełkę z filtrem SPF 50 aplikujecie na makijaż.     

Kremy BB, CC i DD z filtrem UV – czy są dobrą alternatywą dla kremów do twarzy z SPF?   

Jest jeszcze jeden sposób, by zapewnić swojej skórze ochronę przed szkodliwym promieniowaniem. Na twarz możecie wybrać też kremy BB, CC czy DD z filtrem SPF. Jednak powinna być to najwyższa ochrona, czyli SPF 50, gdy planujecie dłuższą ekspozycję na słońcu. Warto wiedzieć, że SPF 50 chroni przed promieniowaniem UVB w ok. 98%. Niestety żaden produkt z filtrem SPF nie gwarantuje 100% ochrony. Mimo wszystko wystarcza ona, by zabezpieczyć skórę przed oparzeniami słonecznymi i fotostarzeniem. Pamiętajcie, by ograniczyć przebywanie na słońcu, gdy indeks UV jest wysoki. Wtedy należy unikać przebywania na zewnątrz w godzinach od 11 do 15. Nie zapomnijcie też o odpowiednim nawadnianiu i pijcie sok z aloesu, który świetnie nawilża skórę.        

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj