Aktywny wypoczynek w mieście? To możliwe! We Wrocławiu moc atrakcji znajdą zapaleni rowerzyści, biegacze, pływacy czy żeglarze. Zwiedzanie z perspektywy roweru czy łodzi to świetna alternatywa dla turystyki tradycyjnej, a dobrze dobrany apartament we Wrocławiu pozwoli dotrzeć do najciekawszych miejsc.

Wrocław na dwóch kółkach

Na aktywny urlop we Wrocławiu warto zabrać rowery, bo miasto jest pełne urokliwych ścieżek rowerowych. Do tej pory wytyczono aż 250 km tras dla jednośladów! Polecamy zwłaszcza te ciągnące się wzdłuż Odry, które gwarantują nie tylko piękne widoki, ale też wiele miejscówek do grillowania i plażowania. W odkryciu ich wszystkich pozwoli podążanie liczącą 28 km trasą rowerową nazwaną Pętlą Odrzańską, prowadzącą do najpiękniejszych zakątków w pobliżu rzeki. Podobny charakter ma Pętla Wielkiej Wyspy, która dodatkowo umożliwia zapoznanie się z urokliwymi, historycznymi dzielnicami Wrocławia – Biskupinem i Sępolnem. Warto też postawić na zwiedzanie miasta z perspektywy dwóch kółek, podążając specjalnie wytyczonymi trasami turystycznymi i historycznymi. Na liczącej aż 57 km trasie Twierdzy Wrocław znajduje się 30 militarnych obiektów historycznych, pozwalających poznać stolicę Dolnego Śląska z nieznanej dotąd strony. Z kolei trasa rowerowa „Od gotyku po modernizm – na prawym brzegu Odry” prowadzi w okolice najważniejszych wrocławskich obiektów zabytkowych i historycznych, od Muzeum Narodowego, przez Halę Stulecia, po Ostrów Tumski.

Apartamenty we Wrocławiu dają możliwość swobodnego przechowania rowerów w samym obiekcie lub w jego pobliżu. Jeśli nie masz możliwości zabrania własnego jednośladu w teren, możesz skorzystać z systemu rowerów miejskich, oferowanych w wielu miejscach w centrum i śródmieściu Wrocławia.

Atrakcje dla biegaczy

Fani biegania, którzy planują aktywny urlop w mieście, powinni postawić na apartament we Wrocławiu w pobliżu jednego z parków, na przykład Szczytnickiego, Grabiszyńskiego, Tołpy czy Południowego. Wszystkie są świetnie przygotowane do przeprowadzania treningów biegowych, stanowiąc samodzielne trasy lub ich element biegnący przez większą część miasta. Bardziej wymagającym polecamy także trasy biegowe o walorach turystycznych, w tym trasę Tumską, Śródmiejską Trasę Biegową czy te wytyczone między mostami Jagiellońskim i Swojczyckim. W przypadku weekendowego wypadu do Wrocławia, najlepiej przebiec się nimi możliwie jak najszybciej, by uniknąć popołudniowych tłumów.

Woda dla ochłody

Letnią porą ozywają wrocławskie baseny i kąpieliska, które również sprzyjają aktywności. Na terenie całego miasta znajduje się aż sześć miejsc do kąpieli pod chmurką, w tym basen Kłokoczyce, kąpieliska Morskie Oko, Glinianki i Orbita, basen zewnętrzu tutejszego Aquaparku oraz bezpłatne miejsca kąpielowe w Pawłowicach. Każde z nich posiada zaplecze sanitarne i gastronomiczne, atrakcje dodatkowe, takie jak zjeżdżalnie czy fontanny, a także względnie dobry dojazd z dowolnego miejsca na terenie miasta. Nieważne więc, gdzie wynajmiesz apartament we Wrocławiu, bo miejsc przynoszących ochłodę w upalne dni jest naprawdę sporo. Lubiącym aktywne spędzanie czasu polecamy zwłaszcza Aquapark, który kryje znacznie więcej atrakcji niż tylko możliwość plażowania nad basenem. W obiekcie znajduje się klasyczny basen sportowy o długości 25 metrów, świetny do prowadzenia treningów pływackich o różniej intensywności.

Aktywność na wodzie obejmować może także samodzielne spływy rzeką Odrą w kajaku lub rowerku wodnym. Stanowiska rowerów wodnych znaleźć można w okolicy Mostu Zwierzynieckiego przy wrocławskim Zoo, natomiast kajakiem przemierzyć ścisłe centrum miasta, podziwiając panoramę Ostrowa Tumskiego i Muzeum Narodowego z perspektywy wody. Wrocławskie szlaki wodne są dostosowane również do żeglowania, z możliwością wynajęcia łodzi żaglowej lub motorowej dla posiadaczy stosownych uprawnień.

Apartamenty we Wrocławiu dla aktywnych

Podobnie jak trening, nocleg na urlopie również trzeba dostosować do potrzeb. Właśnie z tego względu na wakacyjny wypoczynek polecamy apartamenty we Wrocławiu, dające swobodę wyboru metrażu, lokalizacji i ceny. W ofercie Absynt Apartments znajduje się blisko 200 apartamentów w 10 atrakcyjnych częściach miasta, pozwalających odkryć wszystko, co oferuje Wrocław. Apartamenty są wyposażone we wszelkie udogodnienia, w tym dostęp do internetu i balkony, a mnogość konfiguracji pozwala na podróżowanie solo lub większą, nawet sześcioosobową grupą. Apartamenty we Wrocławiu wysokiej klasy oferuje także Kings Apartments. Szczególnie polecane znalazły się w designerskim apartamentowcu Ovo znajdującym się tuż przy rynku, w którym mieszczą się również restauracje, kawiarnie i sklepy. Tę lokalizację w szczególności polecić można fanom sportu, ponieważ w kompleksie działa także klub fitness z centrum spa&wellness. Apartament we Wrocławiu z zapleczem treningowym to świetna propozycja dla fanów aktywności, nie tylko w wymiarze turystycznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj