Święta Bożego Narodzenia poprzedza adwent, który wiąże z wieloma tradycjami. Jedną z nich jest wieniec dekoracyjny z czterema świecami – każda z nich symbolizuje jedną niedzielę poprzedzającą święta. Z tym czasem wiąże się również kalendarz adwentowy, który odlicza dni pozostałe do Wigilii.

Kalendarz adwentowy jako pomysłowa dekoracja pokoju

Kalendarz adwentowy może przybierać różne formy. Zasada jego działania jest jednak jedna. Jest on podzielony na 24 okienka, które symbolizują dni grudnia pozostałe do Wigilii lub pierwszego dnia świąt. Codziennie należy otworzyć jedno z okienek, by odkryć, co znajduje się w środku. Mogą to być łakocie, drobne zabawki, kosmetyki lub inne niewielkie upominki.

Kalendarz adwentowy dostępny jest w wielu różnych formach. Może to być choinka, która ozdobi pokój. Ciekawym rozwiązaniem jest także domek świąteczny z drewna. To prosta, stylowa dekoracja, która podkreśli magię wyczekiwanych świąt Bożego Narodzenia. Domek świąteczny oprócz szufladek z ponumerowanymi dniami, wyposażony jest w daszek. Pod daszkiem natomiast umieszczona została zabawna scenka zawiązująca do świąt. Zaletą drewnianego modelu utrzymanego w naturalnej kolorystyce jest to, że rodzic wraz z dzieckiem może go pomalować, np. farbkami lub kredkami. To dodatkowy sposób na zabawę. Ponadto domek świąteczny z drewna to idealne rozwiązanie na lata, a nie tylko na jeden sezon.

Kalendarz adwentowy może być również dostępny w formie wiszących skarpet, które są nam doskonale znane z amerykańskich filmów – wiszą one nad kominkiem, w którym wesoło trzaska ogień.

Kalendarz adwentowy – nie tylko dla dzieci

Kalendarz adwentowy to nie tylko radość dla dzieci. Producenci oferują modele dla dorosłych. Wówczas wewnątrz ukryte są nie łakocie, a np. kosmetyki czy świeczki zapachowe. Ten drugi model z pewnością docenią wielbiciele ładnych zapachów oraz tego typu dodatków aranżacyjnych do wnętrz.

Kalendarz adwentowy bez względu na formę i zawartość powinien stanowić świąteczną ozdobę mieszkania. Duża dostępność różnorodnych modeli sprawia, że z pewnością każdy znajdzie coś idealnego dla siebie i swojej rodziny. Domek świąteczny z drewna, choinka z papieru czy może sterta prezentów ułożonych w kształt piramidy? Wszystko zależy od nas. Kalendarz adwentowy to ciekawa świąteczna tradycja, o której warto pamiętać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj