Ciężarki do ćwiczeń to przyrządy służące przede wszystkim do kształtowania górnych części ciała, chociaż przy pomocy tych niewielkich sprzętów można rzeźbić także inne partie takie, jak brzuch i nogi. Ćwiczenia z ciężarkami mają wiele zalet.

Przede wszystkim wzmacniają i zwiększają siłę ramion. Wzmocnione mięśnie są mniej podatne na naciągnięcia i urazy. Dzięki treningom z ciężarkami mniej będziemy się męczyć przy podnoszeniu ciężkich przedmioty lub przy niesieniu ciężkich siatek.

Wzmocnione mięśnie ramion i przedramion chronią i stabilizują stawy łokciowe. Bardzo korzystnie wpływają też na kości, zapobiegają powstawaniu osteoporozy.

Ćwiczenia z ciężarkami poprawiają ogólną kondycję fizyczną. Dodają energii, poprawiają samopoczucie, jakość snu. Bardzo korzystnie wpływają na pracę układu krążenia. Podczas ćwiczeń wzrasta zapotrzebowanie mięśni na tlen i na składniki odżywcze. Serce pracuje bardziej intensywnie.

By ćwiczyć z hantlami, nie trzeba kupować karnetu na siłownię. Wystarczy para hantli i trochę wolnego miejsca, by skutecznie przeprowadzać treningi. Dużą zaletą hantli jest ich niska cena, poza tym jest to sprzęt łatwy w przechowywaniu. Ćwiczenia z hantlami można wykonywać o dowolnej porze dnia. Możliwości ćwiczeń z hantlami są dość duże, treningi więc nie muszą być nudne, można je urozmaicać.

Kettlebell

Hitem ostatnich sezonów jest kettlebell. To odważniki z doczepionym uchwytem. Specyficzny kształt kettlebell przyczynia się do zwiększenia efektywności treningu. W porównaniu ze zwykłymi ciężarkami kettlebells mają przesunięty środek ciężkości. Kettlebells przyniosą rewelacyjne efekty w dużo krótszym czasie niż treningi z hantlami tradycyjnymi.

Treningi z kettlebell są odpowiednie dla osób, które chcą połączyć trening siłowy z treningiem cardio. Odważniki angażują do pracy prawie wszystkie partie mięśni, dzięki czemu skuteczniej wspomagają walkę ze zbędnymi kilogramami. Poprawiają siłę, koordynację, znakomicie poprawiają kondycję. Nie budują nadmiernej masy mięśniowej, są więc idealnym sprzętem do ćwiczeń dla pań.

Zapobiegają bólom pleców i korygują wady postawy. Pobudzają do pracy głębokie mięśnie ciała odpowiedzialne za dobrą kondycję kręgosłupa i stabilizację sylwetki. Zwiększają gibkość i poprawiają motorykę.

Treningi z hantlami polegają na wykonywaniu kilkuminutowych serii, podczas których powtarzamy ten sam ruch. Każdy trening powinien być poprzedzony rozgrzewką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj