Przez lata technologia wagi pomostowej ewoluowała od prostych układów mechanicznych do złożonych zaawansowanych konstrukcji. Wagi istnieją w niezliczonych rozmiarach i mają wiele funkcji i aplikacji. Z handlowego punktu widzenia wagi są siłą sprawdzającą koszty ze względu na wagą ładunku. Aby poznać masę ładunków, firmy potrzebują sposobu, aby bezpiecznie i dokładnie ją zweryfikować w celu zapewnienia prawidłowej płatności. Wagi stały się ważnymi urządzeniami do weryfikacji biznesowej. Ważenie może być różnicą między marżą marży lub marżą zysku dla firm z różnych branż.

Co to jest pomost wagowy

Jest to duży rodzaj wagi, która waży nieporęczne przedmioty o kolosalnym rozmiarze. Waga jest zwykle montowana na betonowej powierzchni i ma elektroniczny monitor, który wyświetla obciążenie ważonej zawartości. Wagi mogą być używane do ważenia wszystkich rodzajów materiałów, od pojazdów o dużym tonażu do paczek rolnych.

Historia wag

Ważne jest, aby zrozumieć ewolucję wag. W przeszłości wagi były wykonane z drewna, który wykorzystywał system dźwigni. Zostały one podłączone do podobnej do stali wagi do ważenia, a systemy pojawiły się dopiero w połowie XX wieku, kiedy wprowadzono do nich rzeczywistą stal. Dopiero pod koniec lat siedemdziesiątych wagi stały się maszynami elektronicznymi, a ich zastosowanie zaczęło rosnąć w branży. Stare drewniane systemy oparte na dźwigni przekształcone w technologie cyfrowe wykorzystujące ogniwa obciążnikowe.

Ogniwa obciążeniowe wyposażone są w przetworniki, które wyświetlają wyjście cyfrowe. Po skompresowaniu miernika ładunku ładowany jest sygnał elektroniczny, który tłumaczy obciążenie pojazdu.

Wprowadzono także oprogramowanie do systemów ważenia, które uczyniły je jeszcze bardziej inteligentnymi, oferując ulepszone informacje, większe możliwości przechowywania danych i rejestrowania.

Typy wag pomostowych

Istnieje wiele różnych rodzajów wag. Są wagi stacjonarne, a nawet przenośne wagi, których można używać do ważenia urządzeń przemysłowych. Dwie główne różnice dotyczą sposobu posadowienia wagi, dzielimy je tutaj na te zamontowane w zimie i te postawione na niej, zwane najazdowymi

Różne typy wag decydują o różnych zastosowaniach, chociaż wiele aplikacji może być używanych na tym samym typie wagi. Koszt, warunki gruntowe, przestrzeń i ogólny cel będą miały wpływ na rodzaj wybranej wagi.

Wagi najazdowe naziemne

Tego typu wagi są popularne, ponieważ są najtańszym typem wagi pomostowej, ale nie wymagają dużego przygotowania. Wagi naziemne wymagają dużej powierzchni i powierzchni, ponieważ rampy muszą mieć dużo miejsca. Rampy mogą być jedno- lub wielopoziomowe.

Wagi wmontowane w ziemię są na poziomie gruntu i nie wymagają ramp. Jest to opłacalna opcja, chociaż przed instalacją należy przeprowadzić intensywne przygotowanie terenu, takie jak kopanie i odwadnianie rur. Wagi półzbiorcze mogą być używane do ważenia pojazdów do gospodarowania odpadami, aby zapewnić zarządzanie odpadami nadającymi się do recyklingu i ich dystrybucję.

W gruncie wagi są wspólne dla obszarów wspólnego ważenia i obszarów o dużym natężeniu ruchu. Często w tym celu ważą wagi znajdujące się na autostradach, na których zatrzymują się kierowcy ciężarówek. W gruncie wagi używane są również do ważenia zwierząt.

Przenośne wagi

Przenośne wagi, zaprojektowane z myślą o łatwym transporcie do wielu miejsc, są przydatne ze względu na ich mobilność i najlepiej nadają się do budownictwa, transportu i pozyskiwania drewna.

Więcej o wagach na mobilwag.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj