Wynajmowanie samochodów zwykle kojarzy się nam przede wszystkim z samochodami osobowymi. I to rzeczywiście najczęściej wynajmowany typ pojazdów. W rzeczywistości jednak również wiele wypożyczalni do oferty wprowadziło samochody dostawcze, które również cieszą się sporym zainteresowaniem wśród klientów, co ciekawe nie tylko firm, ale również osób prywatnych, które od czasu do czasu potrzebują samochodu dostawczego lub busa.

Wynajem busa – również z kierowcą

O ile przy wynajmowaniu samochodu dostawczego zwykle nie mamy problemu z uprawnieniami do prowadzenia tego typu pojazdu, o tyle, gdy potrzebujemy busa, najczęściej będziemy potrzebowali mniej typowych uprawnień. Szczególnie w wynajmie prywatnym, gdy sięgamy po takiej klasy samochody potrzebna może okazać się możliwość ich wynajęcia wraz z kierowcą. Większość wypożyczalni wychodzi naprzeciw temu problemowi i również taką opcję nam zaproponuje. Grupowe wyjazdy firmowe czy też zjazdy rodzinne dzięki możliwości wynajęcia busa z kierowcą będą znacznie łatwiejsze w organizacji.

Wynajem samochodu dostawczego prywatnie

Bardzo często zdarza się również, że decydujemy się na wynajem samochodu dostawczego w Warszawie prywatnie. Auto dostawcze może być przydatne w przypadku realizowania sporadycznych zleceń, wykonywania obecnie remontu, a także przewozu rzeczy na działkę czy też budowę. Bardzo często przydaje się ono również w użytkowaniu prywatnym w momencie, gdy decydujemy się na przeprowadzkę i chcemy samodzielnie zająć się całym procesem, głównie po to aby mieć pełnię kontroli nad naszymi rzeczami.

Auto dostawcze z wynajmu na firmę – korzyści

Bez wątpienia jednak to firmy najczęściej wynajmują samochody dostawcze. Sporo korzyścią w ich przypadku jest możliwość wliczenia w koszty uzyskania przychodu tego rodzaju wynajmu. To często znacznie korzystniejsze, aniżeli klasyczna amortyzacja naszego samochodu. Dodatkowo kiedy firma pracuje na różnorodnych zleceniach i potrzebuje różnego typu pojazdów, znacznie łatwiej będzie je wynajmować, aniżeli utrzymywać tak dużą i różnorodną flotę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj