Kraje zachodnie już dawno odkryły zalety domów prefabrykowanych wykonanych z drewna. Technologia ta staje się też coraz popularniejsza u nas, ze względu na szereg istotnych zalet, jakie posiada. Niski koszt budowy i szybki czas realizacji, wysoka trwałość, komfort mieszkania, ale też oszczędność i ekologia to tylko niektóre z nich. Warto zatem lepiej poznać czym się charakteryzują takie domy prefabrykowane i dlaczego warto pomyśleć o takim rozwiązaniu.

Domy prefabrykowane to oszczędność czasu

Dom drewniany wykonany z prefabrykatów to świetne rozwiązanie dla osób, które z różnych powodów nie mają możliwości czekania roku czy dwóch na wybudowanie domu w tradycyjny sposób. Przy tym rozwiązaniu bez żadnego problemu można się zmieścić w kilku miesiącach, łącznie z pracami wykończeniowymi. Po dobraniu lub wykonaniu projektu należy zlecić w fabryce produkującej prefabrykowane elementy wykonanie wszystkiego, co będzie potrzebne. Na to z reguły nie trzeba czekać dłużej niż dwa, trzy miesiące, po czym można przystąpić do montażu. Ten jest jeszcze szybszy, ponieważ nawet przy dużym budynku zajmie maksymalnie kilka dni, a później pozostanie jedynie wykończenie wnętrza. Dużą zaletą tego rozwiązania jest też to, że sama budowa jest bardzo krótka.

Domy prefabrykowane to ekologia

Drewno jest materiałem bardzo ekologicznym i w pełni odtwarzalnym przez przyrodę, na co wiele osób także zwraca dużą uwagę. Podczas swojego wzrostu drzewa pochłaniają duże ilości dwutlenku węgla, a po odpowiednim przygotowaniu stanowią wytrzymały i bezpieczny materiał budowlany. Dodatkowo duże znaczenie ma też to, w jaki sposób odbywa się cały proces budowy domu prefabrykowanego. Dzięki temu, że wszystkie prefabrykowane elementy konstrukcyjne powstają w fabryce, to nie ma potrzeby docinania czy modyfikacji już na miejscu montażu. To zaś przekłada się na minimalną ilość odpadów, jakie przy tym powstają. Nie będą również wykonywane żadne mokre prace, wiążące się przeważnie ze sporym nieporządkiem wokół budynku.

Domy prefabrykowane to niskie koszty utrzymania

Dzięki zastosowaniu wysokogatunkowego drewna konstrukcyjnego połączonego z dobrymi materiałami izolacyjnymi domy drewniane z prefabrykatów wykonane w opisywanej technologii mają niskie koszty utrzymania, zwłaszcza jeśli chodzi o potrzebną do ogrzewania energię. W lecie zapewniają przyjemny, chłodny mikroklimat, natomiast w zimie potrzeba naprawdę niewiele grzania, żeby było w nich ciepło. W praktyce ilość potrzebnej energii jest kilka razy mniejsza w porównaniu z tradycyjnym budownictwem, a to w ogólnym podsumowaniu ma duży wpływ na wysokość płaconych rachunków. Wysokie parametry izolacyjne ścian wpływają również na to, że we wnętrzu jest znacznie więcej miejsca w porównaniu z murowanymi budynkami, przy takich samych wymiarach wewnętrznych. Wynika to z tego, że ściany w budynkach stawianych z prefabrykatów są znacznie cieńsze niż w tradycyjnych.

Domy prefabrykowane — podsumowanie

Warto rozważyć budowę drewnianego domu z prefabrykatów ze względu na wiele korzyści, jakie niesie ze sobą taki projekt. Drewno jest materiałem ekologicznym i naturalnym, co wpływa pozytywnie na zdrowie mieszkańców. Ponadto prefabrykacja elementów pozwala na szybszą i łatwiejszą budowę, co przekłada się na niższe koszty i krótszy czas realizacji projektu. Domy drewniane są również energooszczędne i zapewniają wysoki komfort termiczny, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj