Niemożliwe? A jednak! Możesz opanować język angielski w stopniu komunikatywnym w zaledwie 12 tygodni. Taki cel wymaga jednak odpowiedniej strategii – pomożemy Ci ją przygotować! Działaj według planu, a efekty zobaczysz bardzo szybko. Do dzieła!

Wiele osób ma problem z zaplanowaniem swojej nauki angielskiego, bynajmniej nie dlatego, że nie potrafią poradzić sobie z przerabianym materiałem. Często nasza próba regularnej nauki języka szybko kończy się porażką ze względu na to, że nie traktujemy jej jako priorytet. Indywidualne lekcje angielskiego online są dla nas dodatkiem do codzienności – odpuszczamy je na rzecz innych zobowiązań. Nie powinno tak być, jeśli naprawdę chcemy osiągnąć swój cel w trzy miesiące!

Dlaczego uczysz się angielskiego? Bez odpowiedzi na to pytanie nie ruszysz dalej. Jeżeli zależy Ci opanowaniu podstawowych zwrotów do codziennej komunikacji – jest to jak najbardziej możliwe. A może Twój cel to opanowanie specjalistycznego słownictwa z zakresu business English kurs online? Ograniczenie czasowe w postaci trzech miesięcy pomoże Ci się zmobilizować do działania. Jeśli wiesz, że masz problem z systematycznością – możesz np. zapisać się na lekcje angielskiego do szkoły językowej online. Zobowiązanie wobec nauczyciela być może pomoże Ci się uporać z tym problemem.

Określ swój cel i miarę, która pozwoli Ci określić, że go osiągnąłeś. Może będzie to rozwiązanie na 100% testu podsumowującego z podręcznika, które do tej pory wydawał Ci się zbyt trudny? Albo wejście na kolejny poziom języka angielskiego w jednej z aplikacji na telefon? Każdy mierzalny sposób na naukę będzie dobry. Musisz precyzyjnie wiedzieć, kiedy zasługujesz na nagrodę.

Nie komplikuj. Skup się na realizacji celu – nie utrudniaj sobie wyzwania dodawaniem skomplikowanych czasów gramatycznych do materiału naukowego jeśli miałeś uczyć się tylko słownictwa. Kiedy zależy Ci na opanowaniu codziennej komunikacji nie zaczynaj od czytania kilku książek po angielsku. Znajdź materiały, które dadzą Ci dokładnie to, czego potrzebujesz i trzymaj się swoich zamierzeń.

Oglądaj seriale i filmy po angielsku z angielskimi napisami. To pozwoli Ci skutecznie nauczyć się uczyć się zwrotów, akcentu, żartów językowych i small talku – postaraj się zrozumieć ich znaczenie z kontekstu, a jeśli jest taka konieczność – zatrzymaj wideo i przetłumacz dany zwrot. Na początek wybierz filmy familijne i bajki – są pisane prostym językiem, łatwym do zapamiętania i powtórzenia przy okazji codziennych czynności.

Przetłumacz teksty ulubionych piosenek. Kiedy odtworzysz je ponownie – zaskoczysz się, o ile lepiej zaczniesz rozumieć ze słuchu i jak łatwo przyjdzie Ci ich używanie na co dzień.

Rozmawiaj ze znajomymi po angielsku bądź – jeśli masz taką opcję – postaw na https://www.conversando.pl/kursy-indywidualne/. Znajdź prosty dialog, którego chcesz się nauczyć i poproś znajomego, aby Ci odpowiadał np. wg ustalonego scenariusza. Native speaker pomoże Ci zadbać nie tylko o poprawność gramatyczną, ale także o wymowę i odpowiedni akcent.
Spróbuj myśleć po angielsku. To prawdziwy game changer! Możesz np. ułożyć sobie plan dnia po angielsku tuż po przebudzeniu lub w swojej głowie opowiadać o tym, co w danej chwili robisz. Wystarczy kilka takich praktyk, a spontaniczne konwersacje po angielsku staną się dla Ciebie dużo łatwiejsze.

Te rady naprawdę działają – musisz je jednak skrupulatnie wdrożyć do swojej codziennej rutyny. Trzymamy kciuki za Twój sukces!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj