Krzesełko do karmienia, śliniak, ergonomiczne i bezpieczne sztućce dziecięce, wesoła zastawa stołowa dla dzieci – jeśli masz już to wszystko, to prawdopodobnie zaczyna się u Ciebie właśnie przygoda z nauką samodzielnego jedzenia. Twoja pociecha najpierw zaczyna jeść, posługując się rękami, później przychodzi pora na samodzielne użytkowanie sztućców. Łyżeczki, a także widelce dla dzieci, wykonane są z tworzyw, które są bezpieczne, a ich kształty są doskonale dostosowane do dziecięcych dłoni. Właśnie dlatego w dzisiejszych czasach przestawienie dziecka z butelki na samodzielne jedzenie nie jest trudne!

Jakie akcesoria do posiłków potrzebne są dziecku?

Jeśli nie masz zamiaru zmywać podłogi i odkurzać dywanu po każdym posiłku, koniecznie wyposaż się w matę, którą można podłożyć pod krzesełko do karmienia. Czy Twój maluch będzie „bawił się jedzeniem”? To nieuniknione, jest on przecież na etapie poznawania świata i musi spróbować wszystkiego, nie koniecznie w sensie kulinarnym. Jest to oczywiście sygnał, że maluch już się najadł, więc wielu rodziców po prostu w takiej chwili wyciąga dziecko z krzesełka do karmienia. Najczęściej jest ono dużo bardziej lepkie i kolorowe, niż przed obiadem, dlatego codzienne pranie i częsta zmiana ubrań to chleb powszedni niemal dla każdego rodzica. Aby jednak uniknąć dodatkowej pracy i kosztów, związanych z praniem, warto stosować nowoczesne śliniaki.

Wesoły posiłek dzięki dziecięcym akcesoriom

W sklepie internetowym z dziecięcymi akcesoriami do posiłków dostępne są nawet śliniaki z rękawami i specjalne kubraczki, które są nieprzemakalne. Dzięki takim akcesoriom ubranka pozostaną czyste i suche. Niektórym rodzicom zależy na tym, by posiłek został zjedzony szybko, szczególnie wtedy, gdy zaraz trzeba wychodzić. Dlatego czasami rodzice wolą podać dziecku posiłek. W chwilach, gdy nigdzie nam się nie spieszy, warto jednak uczyć dziecko samodzielności i oddać mu pierwszą łyżkę niemowlaka. Kolorowe talerzyki, miseczki i specjalne kubki dla dzieci z pewnością umilą Twojemu maluchowi posiłek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj