Fizjoterapeuci od wielu już lat dbają o to, by nasza rekonwalescencja przebiegała niezwykle szybko i sprawnie, a dolegliwości bólowe mięśni czy stawów odeszły w zapomnienie. Co więcej fizjoterapeuci zawsze powinni wyglądać niesamowicie schludnie, a także czuć się po prostu komfortowo. Jednym z typów odzieży medycznej jest również odzież dla fizjoterapeutów. Czym jednak powinna się ona wyróżniać i jak można ją skompletować?

Czym musi cechować się odzież dla fizjoterapeuty?

Odzież dla fizjoterapeuty z pewnością jest obowiązkowym wyposażeniem podczas wykonywania codziennej pracy. Warto w tym momencie podkreślić, że wygląd dla fizjoterapeuty jest niezwykle ważny. Wielokrotnie w ciągu dnia ma on bowiem kontakt z pacjentami, a co więcej musi on skutecznie wzbudzić ich zaufanie i sprawić, że wywoła pozytywne pierwsze wrażenie. Wobec tego odzież dla fizjoterapeuty powinna zapewnić mu estetyczny wygląd, jednak nie jest to jedynym wymogiem. Fizjoterapeuci pracują również fizycznie, a co za tym idzie powinni mieć oni zapewnioną również wygodę i swobodę ruchu. Wobec tego czym musi charakteryzować się idealna odzież dla fizjoterapeutów? Otóż:

  • elastyczność- to jedna z najważniejszych cech, która sprawi, że fizjoterapeuta nie będzie miał ograniczonej swobody ruchu, a także nie będzie czuł się skrępowany przez nieodpowiednio dobrany materiał.
  • wytrzymałość- praca fizjoterapeuty nie jest tak bezproblemowa, na jaką może wyglądać. Co chwila jego odzież narażona jest na różnego rodzaju rozdarcia czy pęknięcia. Wobec tego powinna być ona wykonana z wytrzymałych materiałów o mocnych i silnych włóknach, by fizjoterapeuta mógł skupić się na pacjencie, a nie na dziurze, która przez przypadek może się pojawić w ubraniu.
  • przewiewność- odzież dla fizjoterapeuty powinna być oddychająca, czyli cechować się dużą przepuszczalnością powietrza. Wówczas będzie on mógł czuć się świeżo i komfortowo podczas pracy z pacjentem.
  • estetyka i desing- zostało już wspomniane, że podczas pracy fizjoterapeuta spotyka wielu pacjentów, a by wzbudzić ich zaufanie, musi się on przede wszystkim dobrze prezentować. Wówczas odzież dla fizjoterapeuty powinna być wykonana niezwykle starannie z uwzględnieniem najmniejszych detali.

Jak skompletować scrubs dla fizjoterapeutów?

Obecnie rynek odzieży medycznej oferuje ogromne możliwości wyboru, a także kompletowania pełnych zestawów odzieży medycznej. W związku z tym fizjoterapeuci mają najlepsze warunki ku temu, by skompletować sobie srubs szyty na miarę ich potrzeb. Z pewnością przydadzą im się odpowiednie spodnie. Najlepiej by były one wykonane z gładkiego, nieprześwitującego materiału. Ważne również, by miały one dodatkowe kieszenie, w których fizjoterapeuci będą mogli trzymać niezbędne gadżety i akcesoria.

Co więcej warto również dobrać do kompletu odpowiednią bluzę medyczną. Idealnie będzie się ona komponować w momencie, kiedy zostanie dobrana w takim samym kolorze co spodnie. Wówczas fizjoterapeuci będą mogli pochwalić się niezwykle eleganckim wyglądem. Ważne również, by w bluzie znalazła się chociaż jedna kieszeń, do której można będzie przymocować swoją wizytówkę i długopisy. Warto również pamiętać o tym, że warto wyposażyć się w więcej niż jeden komplet odzieży dla fizjoterapeuty. Dzięki temu będzie można optymalnie zadbać o ich czystość, gdyż nie da się ukryć, że fizjoterapeuta narażony jest na różnego rodzaju zabrudzenia. Dwa komplety odzieży są więc optymalnym rozwiązaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj