Gen Factor to system innowacyjnych preparatów z zakresu inżynierii tkankowej, stosowanych obecnie w kosmetologii do przeprowadzania zabiegów mających na celu regenerację i poprawę wyglądu skóry. Receptury produktów z tej serii opracowane zostały przez zespół polskich naukowców pod kierownictwem dr Wojciecha Karwowskiego, specjalizującego się w bioinżynierii tkankowej i biomedycznej. Z pomocą preparatów Gen Factor możliwe jest uzyskanie widocznych i długotrwałych rezultatów w zakresie odbudowy skóry i redukcji przebarwień. Co warto wiedzieć o tej serii produktów i jakie dokładnie efekty można osiągnąć dzięki ich stosowaniu?

Gen Factor — co to takiego?

Preparaty Gen Factor w większości mają postać bioaktywnych żeli, które aplikuje się na skórę pacjenta. W ich składach można znaleźć biologicznie aktywne białka. Substancje te osadzone są w biopolimerowej bazie o strukturze hydrożelu, której właściwości pozwalają składnikom preparatu dobrze przenikać do tkanek w poddawanych zabiegowi obszarach ciała. Szeroki zakres zastosowań Gen Factor i jego inteligentne działanie sprawiają, że doceniany jest zarówno w kosmetologii, jak i medycynie (m.in. w medycynie estetycznej i podologii).

Jakie produkty można znaleźć w linii preparatów Gen Factor?

W serii preparatów Gen Factor można obecnie znaleźć wiele produktów, o różnych funkcjach, składach i formułach — są to preparaty naskórne oraz suplementy diety. Do najpopularniejszych preparatów tej linii należą:

  • Gen Factor Base, czyli biopolimerowa baza umożliwiająca precyzyjne zarządzanie obrzękiem naczyniowym w trakcie wykonywania zabiegu.
  • Gen Factor 01 stosowany jest do zarządzania i kontrolowania stanu zapalnego występującego w trakcie wykonania zabiegu, tym samym umożliwiając wywołanie pożądanych reakcji regeneracji skóry.
  • Gen Factor 02 to preparat, którego zadaniem jest pobudzenie i wzmocnienie procesu odbudowy skóry. Ten stymulator tkankowy umożliwia efektywną walkę z bliznami i zmarszczkami. 
  • Gen Factor 03 bioaktywny żel do pielęgnacji skóry z transferynami i czynnikami wzrostu.  Może być stosowany w zabiegach kosmetycznych z użyciem bodźca fizycznego jak ciepło, fala dźwiękowa, światło itp.

Te i pozostałe produkty linii Gen Factor można znaleźć na przykład w ofercie certyfikowanych polskich hurtowni kosmetycznych, takich jak Cosmed24.

Jakie rezultaty można osiągnąć dzięki zastosowaniu preparatów Gen Factor?

Gen Factor doceniany jest za niezwykle szerokie spektrum zastosowań. Preparaty z tej linii wykorzystuje się w połączeniu z zabiegami mezoterapii mikroigłowej czy sonoforezy. Jego pielęgnujące, stymulujące i odbudowujące działanie umożliwia przeprowadzanie skutecznych zabiegów anti-aging, usuwania blizn czy redukcji zmarszczek i przebarwień. Składniki zawarte w preparatach umożliwiają również skuteczną walkę z podrażnieniami skóry po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej i zmianami chorobowymi, a także przyspieszają procesy gojenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj