Kształtne i ponętne usta są głównym atrybutem kobiecości. Panie borykające się z nadmiernie wąskimi czy asymetrycznymi wargami, mogą zdecydować się na jedną z metod ich powiększenia.

Kiedy kobiety decydują się na powiększanie ust?

W dalszym ciągu panuje moda na pełne i kuszące usta. Niestety wiele kobiet cierpi na kompleksy związane z ich mało atrakcyjnym wyglądem. Rozwiązaniem dla nich jest często jedna z technik powiększających tę część ciała. Na ten zabieg medycyny estetycznej decydują się kobiety młode, jak i w dojrzałym wieku, które nie są usatysfakcjonowane z wyglądu swoich ust. Często mają one problem z ich asymetrią, czy też ich wargi są zbyt wąskie. Panie korzystają z możliwości powiększenia swoich ust, w celu poprawy własnej samooceny i pewności siebie.

Powiększanie ust – wskazania

Wśród wskazań do wykonania zabiegu powiększania ust można wymienić:

  • asymetria widoczna w budowie jednej z warg,
  • rozmycie konturu warg,
  • zła kondycja ust,
  • utrata jędrności,
  • dysproporcje pomiędzy górną a dolną wargą,
  • wąskie usta.

Profesjonalnie wykonana procedura pozwala na wykonanie subtelnej i naturalnej korekty wyglądu. Pewne metody powiększania ust nie tylko umożliwiają ich uwydatnienie, ale też eliminują defekty w ich obrębie (np. zmarszczki palacza). Efektem tego jest jędrna, gładka i doskonale odżywiona skóra. Pacjentki odzyskują w końcu swoją pewność siebie i cieszą się z młodszego wyglądu.

Metody powiększania ust 

Medycyna estetyczna proponuje kilka sposobów na powiększenie ust. Różnią się one sposobem przebiegu zabiegu, jak i użytymi preparatami. Wszystkie te metody łączy jednak ten sam cel, a więc powiększenie ust. Popularne zabiegu wypełniające wargi to:

  • wypełnienie ust kwasem hialuronowym,
  • implanty silikonowe,
  • lipolifting/lipotransfer,
  • wykonanie niewielkich cięć.

Jak wygląda powiększenie ust kwasem hialuronowym?

Największym zainteresowanie cieszy się metoda wypełnienia ust z użyciem kwasu hialuronowego. Co ważne, jest ona nieinwazyjna i bezpieczna dla pacjentki. Najpierw zostaje ona poddana znieczuleniu miejscowym. Następnie przy użyciu cienkiej igły wprowadzany jest pod skórę kwas hialuronowy metodą iniekcji. Miejsce, w którym zostaje on wstrzyknięty, to czerwień wargowa. Kwas ten stanowi związek organiczny, który w sposób naturalny jest obecny w ludzkim organizmie. Po zabiegu pacjentka może zauważyć u siebie lekką opuchliznę i siniaki. Usta mogą być też obolałe i twarde, jednak objawy te dosyć szybko mijają. Powiększenie ust kwasem hialuronowym nazywane jest zabiegiem bankietowym, z uwagi na to, że nie ma tutaj okresu rekonwalescencji. Cała procedura jest bezinwazyjna i bezbolesna. Trzeba jednak pamiętać, że taką procedurę należy co jakiś czas powtarzać. Efekt wypełnionych ust utrzymuje się do ok. roku.

Powiększanie ust a solarium i inne zabieg kosmetyczne

Po wykonaniu powiększania ust nie należy wykonywać laseroterapii w obszarze iniekcji wypełniacza przez okres minimum 4 tygodni od zabiegu. Może to bowiem doprowadzić do szybszej degradacji wstrzykniętego środka. Trzeba też unikać wahań temperatury otoczenia, w szczególności przez pierwsze 48 godzin do 2 tygodni po całej procedurze. Odradza się więc korzystania z sauny, solarium czy łaźni parowych. Nie należy się też opalać na słońcu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu powiększania ust

Zabiegowi powiększenia ust nie powinny poddawać się osoby z:

  • czynnymi infekcjami (opryszczka, grypa),
  • chorobami nowotworowymi,
  • w ciąży i karmiące piersią,
  • schorzeniami autoimmunologicznymi.

Jeśli specjalista nie żadnego z powyższych przeciwwskazań, wówczas pacjenta będzie mogła zostać zakwalifikowana do zabiegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj