Jeśli planujesz wycieczkę, wyjazd szkoleniowy lub kolonie, potrzebny będzie Ci transport. Na szczęście współcześnie wynajem autokarów czy wynajem busów to bułka z masłem. Wystarczy wpisać w Google hasło typu „przewozy pracowników łódź”, by mieć problem z głowy. Nie zawsze jednak tak było, bo przecież sam transport ma swoją ciekawą historię…

Krótka historia przewozów

Dawno, dawno temu ludzie… chodzili piechotą. Nie trwało to jednak długo, bowiem człowiek ma to do siebie, że jest leniwy. I dlatego wynalazł koło. Było to 6 tysięcy lat temu. Wkrótce zaczęto zaprzęgać w koło konie. Jeżeli zaś chodzi o drogi, to Rzymianie zbudowali ich aż 400 tysięcy km. I to z nawierzchnią kamienną! Z kolei po upadku Cesarstwa Rzymskiego niewielu osobom chciało się dbać o dobre drogi i transport niestety podupadł.

Ale potem przyszedł XVIII wiek, przyszła Rewolucja Przemysłowa. Ludzie zaczęli przenosić się do miast, w ogóle ludzi zaczęło przybywać. Zaczęły rozwijać się fabryki gotowe do wyrobu części transportowych. Nastąpił Wiek Pary, wiek XIX i wrosła ilość połączeń drogowych, zaczęły jeździć pociągi. Już nie trzeba było 10 dni, aby dojechać z Londynu do Edynburga.

Co ciekawe, pierwsze pociągi ludzie wykorzystywali w zakładach przemysłowych i kopalniach i były one napędzane siłą mięśni zwierząt. Z kolei pierwszy przejazd nowoczesnego pociągu parowego na trasie Wrocław Główny – Oława odbył się 22 maja 1842 roku o godzinie 6.00. Składał się on z ośmiu wagonów i przewiózł 102 pasażerów. Potem pojawiły się pociągi elektryczne.

XIX należał także do autobusów drogowych. Najpierw były to dyliżanse i omnibusy ciągnięte przez konie, a później ludzie zaczęli jeździć omnibusami o napędzie parowym.

W XX wieku rozpowszechniły się firmy świadczące usługi przewozowe. Firmy takie oferują wynajem busów i wynajem autokarów. Z kolei XXI wiek przyniósł rozwój internetu i wystarczy dzisiaj wpisać w Google takie hasło jak „przewozy pracowników łódź”, by już za chwilę znaleźć firmę, o jaką nam chodzi.

Dawne problemy z mobilnością

No właśnie, wadą dawnych czasów było to, że nie można było w jednej chwili znaleźć się tam, gdzie chcieliśmy. Przypuśćmy, że prowadziłeś firmę i chciałeś szybko dostarczyć towar za granicę. Musiałeś iść na pocztę, zaadresować, wysłać, a pewnie drogo to też kosztowało.

Dzisiaj wystarczy otworzyć internet, by już po chwili znaleźć firmę transportową. Chcesz przewieźć pracowników? Wpisujesz w Google frazę typu „przewozy pracowników łódź” i po chwili zamawiasz usługę. Zaletą naszych czasów jest właśnie szybkość i mobilność. Bo czas to przecież pieniądz i każdy z nas chce jak najmniej pracować, by mieć jak najwięcej czasu na rodzinę, przyjaciół, hobby, po prostu chcemy mieć czas dla siebie.

Bogata oferta pojazdów z doświadczonymi kierowcami

A oto przykład firmy świadczącej wynajem autokarów i wynajem busów. Firma plustour.pl. oferuje zarówno przewóz osób w małych jak i dużych grupach na konferencje, wycieczki, szkolenia, uroczystości, pielgrzymki, imprezy, koncerty czy wydarzenia sportowe. Firma wynajmuje busy, autobusy i minibusy i ma w tym doświadczenie, bowiem swoją działalność rozpoczęła w 2003 roku. Oferuje bezpieczny przewóz pod opieką doświadczonych kierowców w samochodach o wysokim standardzie. Przewóz zarówno w kraju jak i za granicę. Swoją ofertę kieruje do biur podróży, firm, instytucji, szkół, przedszkoli, klubów sportowych czy klientów indywidualnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj