Wczasy na Teneryfie to rozwiązanie, które proponuje nam coraz więcej biur podróży. Propozycja ta coraz częściej pojawia się w okresie zimowym, choć wiele osób nie jest przekonanych, czy akurat w grudniu lub styczniu warto lecieć właśnie na tę hiszpańską wyspę. Spróbujmy więc odpowiedzieć na to pytanie: warto czy nie warto?

  1. Polska konta Teneryfa
  2. Jakie miejsce wybrać?

Polska konta Teneryfa

Zachmurzone niebo, kapiący deszcz lub deszcz ze śniegiem, oblodzone ulice i permanentny brak słońca. To najczęstsza sytuacja, z jaką do czynienia mają mieszkańcy Polski. Nic więc dziwnego, że oferty biur takich jak https://dreamtours.pl, które kuszą krótkim (lub dłuższym) zimowym urlopem, działają zachęcająco. Móc się pozbyć całej tej wielowarstwowej konstrukcji złożonej z koszulki, swetra, szalika, czapki i puchatej kurtki. Ale czy można to zrobić właśnie na Teneryfie? Teneryfa to hiszpańska wyspa, która leży u wybrzeży Afryki zachodniej, niedaleko południowej granicy Maroko. Znajduje się więc na podobnej szerokości geograficznej, co spora część Florydy, a co do panującej tam pogody większość osób nie ma wątpliwości. W styczniu-lutym na Teneryfie jest więc około 23-24 stopni Celsjusza, a temperatura oceanu sięga 18-20 stopni, bez problemu można więc tutaj korzystać z ciepłych kąpieli. Nie jest to oczywiście ta sama temperatura, która panuje tutaj latem (wtedy jest około 30 stopni), trzeba się także liczyć z możliwością spadku temperatury nawet do 15 stopni Celsjusza. Zima ma swoje prawa. Takie spadki temperatur zdarzają się na Teneryfie dość rzadko i grubszy sweter raczej zostaje przez cały wyjazd w walizce.

Jakie miejsce wybrać?

Wczasy na Teneryfie zimą najlepiej spędzać w południowej części wyspy. Trzeba pamiętać, że w środkowej jeje części istnieje wulkan Pico del Teide. Mimo stabilnych temperatur na Teneryfie przez cały rok, w okresach zimowych można spotkać śnieg na szczycie wulkanu. Jeśli planujesz wycieczkę na ten wulkan (a można go zwiedzać), koniecznie do walizki spakuj grubszą kurtkę, długie spodnie i trekingowe buty. Pamiętaj także, że na północ od wulkanu jest większa wilgotność, a zimą dość często pada deszcz. Na południu ten problem raczej nie występuje. Wieczorami natomiast potrafi tam wiać dość silny wiatr. Teneryfa zimą jest doskonałą destynacją dla osób, które cenią sobie ciepło, ale nie przepadają za upałami. Dla osób pragnących większego ciepła na okres styczeń-luty polecamy Sri-Lankę: https://dreamtours.pl/wakacje/sri-lanka. Generalnie, wybierając egzotyczne destynacje zimą, warto dokładnie poznać panujące tam w danym okresie warunki klimatyczne, bo niejednokrotnie można się zdziwić, gdzie jest ciepło, a gdzie niekoniecznie można liczyć na wysokie temperatury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj