Powszechna opieka medyczna tylko z nazwy dostępna jest dla każdego. Ogromne kolejki i utrudniony dostęp do specjalistów to prawdziwa bolączka systemu opieki zdrowia w naszym kraju. Prywatne wizyty dostępne są od ręki, ale ich cena może przerażać. Jeśli dodatkowo przyjdzie nam wykonać specjalistyczne badania na własną rękę, to okazuje się, że koszt leczenia jest ogromny. Czy jest sposób, by zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę przed wydatkami, które powstają w momencie leczenia prywatnego? O tym wszystkim dowiesz się z dzisiejszego artykułu.

Czym są pakiety medyczne?

Pakiety medyczne to rodzaj prywatnej opieki, która ma zapewnić alternatywę dla leczenia na Narodowy Fundusz Zdrowia. Uczestnictwo w nich jest całkowicie dobrowolne i polega na regularnym opłacaniu niewielkich składek, które w razie potrzeby gwarantują nam dostęp do leczenia prywatnego. Firmy takie jak PZU oferują wiele pakietów, każdy z nich zawiera dostęp do innych usług. To od nas zależy, który z nich wybierzemy i jak dobrze chronione będzie zdrowie nas i naszych bliskich.

Wybierając najwyższy pakiet medyczny Compensa mamy pewność, że w razie choroby nie zostaniemy z naszymi problemami bez pomocy. Usługa ta oferuje dostęp do wielu specjalistów, którzy przyjmą nas bez kolejki w momencie, gdy będziemy tego najbardziej potrzebować. To genialne rozwiązanie, które pozwala czuć się bezpiecznie.

W jaki sposób działają pakiety medyczne?

Podpisując umowę, zobowiązujemy się do opłacania składek. Ich koszt przeważnie mieści się w kilkudziesięciu złotych. W przypadku najbardziej rozbudowanych pakietów Tu Zdrowie, cena może być jednak odrobinę wyższa. Nie są tu stosowane żadne okresy karencji, dlatego od pierwszego dnia uzyskujemy dostęp do specjalistów oraz badań diagnostycznych.

Wizyta u lekarza odbywa się na takich samych zasadach jak prywatna, z tą różnicą, że nic za nią nie płacimy. Najważniejsze jednak jest to, że lekarz może zlecić nam darmowe badania, które wykonamy w naszej placówce. Nie chodzi tu wcale o badania podstawowe, które kosztują kilkadziesiąt złotych, a o specjalistyczne badania takie jak tomografia czy rezonans magnetyczny.

To wszystko sprawia, że pakiety medyczne stają się coraz popularniejsze. Wiele firm decyduje się na ich wykupienie swoim pracownikom. Korzystają z nich również ludzie prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze. To łakomy kąsek dla każdego, kto ceni sobie poczucie bezpieczeństwa wynikające z posiadania specjalistycznej i darmowej opieki medycznej.

Wspomniane w artykule pakiety medyczne dostępne są na:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj