Wbrew powszechnej opinii z pomocy kancelarii prawnych nie korzystają wyłącznie biznesmeni i przedsiębiorcy. Adwokat nierzadko świadczy także usługi na rzecz klientów indywidualnych. Każdy z nas może bowiem znaleźć się w sytuacji, w której wsparcie prawnika okaże się niezbędne. Dlatego warto wiedzieć, na jaką pomoc możemy liczyć w momentach kryzysowych.

Zakres obowiązków adwokata

Do adwokata udajemy się po pomoc prawną. Zakres czynności, które świadczy on na rzecz swojego klienta, może być wąski lub szeroki. Wszystko zależy od stopnia skomplikowania sprawy i kroków, jakie prawnik musi podjąć. Wśród działań adwokata można wyróżnić:

  • udzielanie informacji o stanie sprawy – adwokat informuje klienta, na jakie dalsze działania powinien się zdecydować, by uzyskać pomyślne dla siebie rozstrzygnięcie;
  • przygotowanie dokumentacji procesowej – adwokat sporządza wszelkie pisma procesowe np. pozew, odpowiedź na pozew, odwołania czy inne niezbędne dokumenty;
  • reprezentowanie przed sądami lub innymi instytucjami państwowymi – dotyczy to organów wszystkich instancji.

Zatrudniając prawnika, mamy pewność, że nie umknie nam żaden ważny termin lub inny istotny szczegół. Dzięki znajomości procedur i umiejętności tworzenia dokumentów prawnych nasz adwokat jest w stanie zapewnić nam kompleksowe wsparcie. Aby jego wiedza była jak najszersza, warto przy wyborze prawnika kierować się posiadaną przez niego specjalizacją.

Kompleksowe wsparcie w zakresie prawa rodzinnego

Najczęstsze problemy prawne, z jakimi klienci indywidualni zwracają się do adwokata, wynikają bezpośrednio ze spraw rozwodowych. Orzeczenie rozwodu wywołuje szereg konsekwencji. Małżonkowie muszą podzielić wspólny majątek oraz ustalić zasady opieki nad dziećmi. Do tego dochodzą także kwestie związane z obowiązkiem alimentacyjnym. Sprawy prowadzone na gruncie prawa rodzinnego są zwykle wielowątkowe, wywołują u stron sporu duże emocje i stres. Dlatego dobry adwokat musi pomagać profesjonalnie, a jednocześnie wyróżniać się wyczuciem i taktem.

Prawo karne

W toku postępowania karnego adwokat podejmuje działania, których rodzaj zależy od tego, którą ze stron reprezentuje. Kancelaria prawna specjalizująca się w prawie karnym świadczy bowiem usługi zarówno dla podejrzanych lub oskarżonych o popełnienie przestępstwa, jak i dla osób poszkodowanych. Mimo że większość z nas kojarzy adwokata z obrońcą, nie jest to jego jedyna rola. Prawnik może także sporządzić i złożyć w imieniu klienta zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa lub prywatny akt oskarżenia.

Jak wybrać dobrego adwokata?

Doświadczenie i profesjonalizm to najważniejsze cechy, które powinna mieć kancelaria prawna Wola to dzielnica Warszawy, w której znajduje się siedziba mecenas Magdaleny M. Grześkowiak. Jest to kancelaria prawna, która zachowuje wysokie standardy obsługi. Kancelaria prawna na Woli znajduje się przy ulicy Chłodnej 48 lok. 156. Adwokat świadczy kompleksową pomoc prawną w zakresie wymienionych specjalizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj