Imprezy w plenerze często organizowane są po to, aby zintegrować konkretną grupę ludzi. Z tego rozwiązania bardzo często korzystają szefowie dużych firm i korporacji, pozwalając w ten sposób swoim pracownikom na nawiązanie bliższych, często także nieformalnych więzi. Jednak bez względu na to, dla jakiej społeczności organizowana jest uroczystość, ma ona na celu przede wszystkim miłe spędzenie czasu.

Impreza integracyjna w plenerze

Kiedy w grę wchodzi zintegrowanie pracowników biura lub grupy szkolnej, dobrym pomysłem jest zorganizowanie imprezy na świeżym powietrzu. Istnieje wiele opcji na spędzanie czasu wolnego na łonie natury. To rozwiązanie sprawdzi się fenomenalnie w przypadku osób, które większą część dnia spędzają za biurkiem lub szkolną ławką.

Spotkania biznesowe i konferencyjne nabiorą innego znaczenia, jeśli zostaną połączone z odrobiną rozrywki. Bliskość z naturą i nowe okoliczności sprawią, że ludzie chętniej będą ze sobą rozmawiać i otwierać się przed sobą. Neutralny grunt, bez dresscodu i firmowego slangu, pomoże w rozluźnieniu atmosfery.

„Nie musi to być wcale miejsce odludne, które będzie jedynie stresować uczestników. Wszystko zależy od tego, z jaką grupą mamy do czynienia. Jeśli znamy nieco uczestników i będziemy w stanie powiedzieć, że survival w lesie lub spływ kajakowy nie będzie czymś, co ich zainteresuje, możemy postawić na nieco mniej szalone rozwiązania. W takiej sytuacji świetnie może sprawdzić się ognisko, przy którym grupa będzie mogła zintegrować się, piekąc kiełbaski i rozmawiając. Ciekawą propozycją mogą okazać się także gry miejskie, albo podchody zorganizowane na plaży lub w lesie. Z kolei po perypetiach na świeżym powietrzu, uczestnicy mogą zrelaksować się na basenie, w jacuzzi lub na siłowni” – proponuje pracownik gdańskiego hotelu Orle.

O czym pamiętać, planując imprezę plenerową?

Przede wszystkim należy skupić się na tematyce i grupie docelowej spotkania. Należy zastanowić się także nad charakterem wydarzenia, aby dzięki temu móc dostosować rodzaj atrakcji do upodobań gości. Na tej podstawie będzie można wybrać miejsce, w którym dana impreza się odbędzie. Ważny jest także catering, który zapewni uczestnikom jak najlepsze warunki, a także dogodny nocleg, który będzie oferował szereg dodatkowych atrakcji.

Dobrze zorganizowany event, również ten w plenerze, w oryginalny sposób zaprezentuje firmę. Umożliwia także bezpośredni kontakt i służy integracji oraz zacieśnieniu więzi z otoczeniem wewnętrznym i zewnętrznym firmy. Firma, w której panuje przyjazna atmosfera, jest firmą osiągającą sukcesy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj